Не бідують, а хабарі беруть: Нові зарплати суддів в Україні в 200 разів вищі за мінімальні

Однак ані справедливості правосуддя, ані ефективності роботи це не гарантує.

Ілюстрація: ЖЖ

"315 тис. грн. у місяць - такий новий соціальний стандарт введено в Україні з 1 січня 2017 року законом "Про судоустрій і статус суддів". Ідеться про зарплату українських суддів (суддівська винагорода, як її називають)", - пише у своєму блозі колишній міністр фінансів України Віктор Пінзеник, повідомляють Патріоти України, і продовжує:

"Не можу сприйняти того, як при мізерному значенні мінімальної заробітної плати можна встановлювати зарплату, що у 200 разів перевищує цей рівень (зазначу, що йдеться про працівників, які отримують оплату з бюджету). А саме така норма проголосована парламентом.

Закон встановлює зарплату в місцевих судах у розмірі 30 мінімумів, в апеляційних - 50, у Верховному Суді - 75. Але це тільки оклад. А є ще надбавки до окладу! До 80% - за вислугу років, 15-20% - за науковий ступінь, 5 і 10% - за роботу з таємними документами. Ці три надбавки у максимальному розмірі сягають 110%. А є ще регіональний коефіцієнт (до 25%).

Давайте підрахуємо. Прив'язуючись до мінімальної зарплати часу введення цих норм у 1600 грн. (з 1.01.2017 р.), оклад судді Верховного Суду складає 120 тис. грн. (75 х 1,6). Максимальна надбавка - ще 132 тис. грн. Набігає вже 252 тис. А з урахуванням регіонального коефіцієнта Києва набігає вже 315 тис. грн. у місяць. Розділіть цю суму на мінімум і отримаєте названу цифру співвідношень - 200 разів, або цифру відношення до середньої зарплати по Україні - 64 рази.

Максимальна оплата суддів місцевих судів складає 126 тис., апеляційних судів - 210 тис. І якщо для останніх двох категорій передбачене поетапне введення, починаючи з 63 і 105 тис.грн., то у Верховному Суді це вводиться відразу.

Після цього рішення нам очевидно слід очікувати масової імміграції суддів з Польщі. Бо там оплата судді Верховного суду складає утричі менше -105-120 тис.грн. У Чехії, Латвії, Литві вона ще менша. Не забудемо згадати, що і економічна ситуація в цих країнах дещо інша.

Не забуто і про особливі пенсії. Правда, називають їх не пенсіями, а щомісячним довічним грошовим утриманням. Воно може складати до 90% зарплати. Причому не до зарплати у період перебування судді на посаді, а до зарплати нині працюючого судді.

При середній пенсії в Україні 1,7 тис. грн. допускається нормальним, виплати декому пенсій у розмірах сотень тисяч гривень (у 160 разів більше нинішнього мінімуму). Не хочу згадувати інших соціальних норм. Цього досить. Не знаю, що додати до сказаного. Бо вже навіть не сумно..."

"У вас взагалі, Саш, нікого не лишилось майже": ГУР перехопило розмову з окупованої території про втрати армії Росії

понеділок, 6 травень 2024, 9:40

Російська Федерація продовжує нести великі втрати в Україні. Військовослужбовці країни-окупанта обурюються через ставлення до них керівництва та відсутність боєприпасів, передають Патріоти України. Військова розвідка України перехопила телефонну розмов...

Годі піддаватись на ядерний шантаж: Макрон задоволений нервовою реакцією Росії на свої заяви і пояснив суть плану "стратегічної невизначеності" по стримуванню агресора

понеділок, 6 травень 2024, 9:32

Президент Франції Еммануель Макрон вважає нервову реакцію Росії на запропоновану ним ідею стратегічної невизначеності свідченням того, що ця ідея працює. Про це він сказав в інтерв'ю газеті La Tribune. . "Стратегічна невизначеність означає не давати ...