"Немає миру без права": Президент Польщі підтримав Україну у питанні миротворчої місії на Донбасі

За словами Анджея Дуди, незаконна анексія Росією Криму та агресія терористів на Донбасі не могли бути можливими без сильної підтримки. Польський глава також зазначив, що це є викликом для безпеки Європи.

Анджей Дуда. Фото:Радіо СвободаПрезидент Польщі Аджей Дуда підтримав введення миротворчої місії ООН на Донбас. З відповідною промовою він виступив на форумі Ради безпеки в Нью-Йорку, присвяченому ролі міжнародного права в підтриманні миру, передають Патріоти України з посиланням на Польське радіо.

"Немає миру без права. Міжнародне право залишається найсильнішим інструментом цивілізованих країн для забезпечення міцного миру, заснованого на довірі та нормах і цінностях, які визнають усі сторони", - заявив Дуда.

За його словами, незаконна анексія Росією Криму та агресія терористів на Донбасі не могли бути можливими без сильної підтримки. Польський глава також зазначив, що це є викликом для безпеки Європи.

"Польща підтримує ідею відправити миротворчі сили Організації Об'єднаних Націй в Україну. Така місія не повинна обмежуватися захистом співробітників ОБСЄ, а повинна охоплювати всю територію конфлікту, включаючи українсько-російський кордон", - підкреслив він.

Крім того, Дуда нагадав про заморожені конфлікти в Грузії, Молдові та Нагірному Карабаху, а також ситуацію в Сирії.

"Безкарність відповідальних за хімічні атаки в цій країні суперечить міжнародному праву і підриває мирний процес і нашу загальну безпеку", - зазначив президент Польщі.

Він додав, що такі злочини ніколи не повинні повторитися. Дуда закликав відновити ізраїльсько-палестинські переговори і підтримав дипломатичні заходи з метою денуклеаризації Корейського півострова. Також, він закликав міжнародне співтовариство підтримувати сучасні розслідування, зокрема, в питанні смоленської катастрофи.

Хіти тижня. "Імперія Зла" та "пекельні санкції": "Ніколи раніше влада США не наважувалася чіпати безпосередньо лідера РФ", - політолог прогнозує страшні та підступні відповіді Путіна

вівторок, 21 серпень 2018, 9:30

Нові "пекельні санкції", які США мають намір ввести проти Росії, можуть спровокувати появу нових гарячих точок по всьому світу. Таку думку висловив російський політолог Станіслав Бєлковський у своїй колонці для видання "Собєсєдник". Експерт зазначає, щ...

"Несбывшиеся крымские надежды", - Руденко

вівторок, 21 серпень 2018, 9:22

С оккупированного Россией полуострова Крым все время приходят невеселые известия. Если выразить их одним словом, то просто разочарования со всплесками агрессии. По рассказам очевидцев недавно терпеливые до того пенсионеры, которые и накликали Кремль на...