Про це повідомляє прес-центр УІНП, з посиланням на начальника управління інституційного розвитку політики національної пам'яті Ігоря Кулика, зазначають Патріоти України.
«Нині українські силові та оборонні структури проводять ревізію своїх архівів, щоб виявити, які саме документи репресивних органів СРСР 1917-1991 років у них є. Передати архіви до Інституту національної пам’яті їм потрібно до 21 травня наступного року. Паралельно ми займаємось створенням та забезпечення всім необхідним нового Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам'яті», — розповів Ігор Кулик.
Як повідомляв Центр досліджень визвольного руху, між Архівом Служби безпеки України та чеськими партнерами — Архівом служб держбезпеки та Інститутом дослідження тоталітарних режимів — триває активна співпраця. Зокрема, запланована підготовка і видання збірників документів «Чеська операція та її наслідки (за документами НКВС УССР 1937-1941 років)» та «ОУН і УПА в документах спецслужб Чехословаччини (1944-1959 років)».
Ініціатори Закону «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років» переконані, що такий крок не лише допоможе глибше дізнатися про минуле країни, але й буде однією з гарантій неповернення тоталітарних практик у роботі правоохоронних органів та спеціальних служб незалежної України.
Після падіння комуністичного режиму Польща, Чехія, Болгарія, Словаччина, країни Балтії та інші країни Центрально-Східної Європи зробили доступними секретні документи каральних органів та таємної поліції та передали їх цивільним відомствам — аналогам Інституту національної пам’яті.
Радники Дональда Трампа до останнього не знали про зміну тарифної політики. Тому офіційні заяви його команди розходилися із тим, що казав сам лідер США. Про це пише The New York Times, передають Патріоти України. Ще вчора вранці Трамп дотримувався жорс...
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 11.04.25 орієнтовно склали: