У 2015 році 119 народних депутатів, які задекларували щонайменше мільйон гривень грошових активів, отримували компенсацію на житло. Про це повідомляє Комітет виборців України на сторінці в Facebook, зазначають Патріоти України.
"Експерти проекту" Дослівно "проаналізували декларації народних депутатів, які в минулому році отримували з бюджету кошти на оренду. З'ясувалося, що 119 з них задекларували в 12 розділі електронних декларації понад мільйон гривень (або еквівалент)", - сказано в повідомленні.
Десятка найзаможніших депутатів, які отримували компенсації на житло виглядає так:
1. Вадим Нестеренко, 206 млн грн
2. Олександр Вілкул, 190 млн грн
3. Євгеній Гєллєр, 165 млн грн
4. Руслан Демчак, 133 млн грн
5. Євгеній Мураєв, 94 млн грн
6. Борислав Розенблат, 94 млн грн
7. Геннадій Чекіта, 90 млн грн
8. Анатолій Денисенко, 85 млн грн
9. Олександр Пресман, 71 млн грн
10. Аркадій Корнацький, 57 млн грн
Деякі із заможних депутатів задекларували житло, яке належить їм чи близьким родичам у київській приміській зоні. Наприклад, Євгеній Гєллєр написав, що є власником будинку у майже тисячу квадратних метрів у передмісті Києва, в селищі Козин. Батько Руслана Демчака, згідно з декларацією народного депутата володіє будинком 337 м2 у селищі Крюківщина, яке знаходиться в двох кілометрах від київської окружної дороги.
До прикладу, дружина народного депутата Михайла Добкіна, згідно з його декларацією, володіє двома квартирами в Києві. Втім, депутат також отримував компенсацію на житло.
"Після повноцінного старту електронного декларування цілком очевидно, що потрібно переглянути систему депутатських компенсацій. Хоча повністю відмовлятися від неї теж не варто. Оскільки ми точно знаємо, що в парламенті є такі депутати, для яких ці гроші критично важливі", - наголосив Олексій Кошель, голова Комітету виборців України.
Довідково: У грудні 2015 року 177 народних депутатів за повідомленням Апарату Верховної Ради України отримували компенсацію з державного бюджету для оренди житла або винайму готельного номеру. Річний розмір компенсації міг становити 167 тисяч гривень.
Методика підрахунку: Для аналізу взято електронні декларації народних депутатів України за 2015 рік, які в грудні 2015 року отримували компенсацію з державного бюджету для оренди житла або винайму готельного номеру. Просумовано усі зазначені у розділі 12 декларацій грошові активи. Валютні активи переведено в гривню.
Понад 20% українців вважають, що Україну ніколи не будуть готові прийняти у НАТО, це на десять процентних пунктів більше, ніж у 2022 році. Як повідомляє "Європейська правда", такі результати опитування опублікувала компанія Gallu, передають Патріоти Ук...
Командування російської армії кидає в бої на Покровському напрямку піхотні підрозділи. Вони наразі здійснюють атаки без залучення бронетехніки завдяки активному застосуванню ЗСУ дронів.Про це повідомив військовослужбовець 68-ї окремої єгерської бригади...