За вшанування "бандерівців" - в'язниця: Сейм Польщі прийняв доленосний для польсько-українських стосунків документ

За заперечення "злочинів бандерівців" передбачений штраф або позбавлення волі на строк до 3 років. Хоча закон прийнято в узькій трактовці співпраці з Третім Рейхом, треба думати польські "ентузіасти" позиватимуться до УПА в цілому.

Ілюстрація: gopl.by

Сейм Польщі прийняв запропонований рухом Kukiz'15 законопроект про заборону пропаганди так званої "бандерівської ідеології", повідомляють Патріоти України з посиланням на "Польське Радіо".

За ініціативу проголосували більшість депутатів - 279 з 414. За проект проголосували всі депутати PiS, Kukiz'15 i PSL. Підтримали документ і кілька депутатів опозиції

Законопроект дає визначення злочину українських націоналістів та українських формувань, що колаборували з Третім Рейхом і вводить можливість відкриття на підставі закону про Інститут національної пам’яті Польщі кримінальних проваджень проти осіб, котрі заперечують скоєння цих злочинів. Є підстави думати, що крім дивізії СС "Галичина" сюди притягнуть і інші підрозділи УПА, як і рух вцілому через збройні сутички з "Армією Крайовою" на українських теренах, котрі польські націоналісти вважали своїми.

"Не хочемо цього у Польщі. Хочемо, аби до ідеологій, якими досі Інститут національної пам’яті займався у галузі освіти, протидії та покаранню, крім нацистської, гітлерівської та комуністичної, додалася також ця ідеологія українських націоналістів та українських формувань, що колаборували з Третім німецьким Рейхом", - заявив у Сеймі депутат партії Kukiz'15 Томаш Жимковський.

За заперечення "злочинів бандерівців" передбачений штраф або позбавлення волі на строк до 3 років. Kukiz'15 представило свій проект більше року тому, однак через якийсь час він був заморожений. Депутати повинні були взятися за нього в листопаді 2017 року, але в останній момент цей пункт був вилучений з порядку денного.

За неофіційною інформацією, причиною стало небажання вносити ще більшу напруженість у відносини Києва і Варшави напередодні візиту президента Польщі Анджея Дуди в Україну.

Через позицію щодо війни в Україні: У Польщі скасували концерти співзасновника Pink Floyd

неділя, 25 вересень 2022, 23:42

Концерти співзасновника Pink Floyd Роджера Вотерса в Польщі скасували через позицію музиканта щодо війни в Україні. Про це повідомляє BBC, передають Патріоти України. Через позицію Вотерса депутат міської ради Кракова Лукаш Вантух закликав людей бойк...

Російський ведмідь отримав важкий удар, але ще має достатньо сил для ескалації, - прем'єр-міністр Польщі

неділя, 25 вересень 2022, 23:29

Прем'єр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що оголошення мобілізації в РФ свідчить про кризу в країні, але Росія ще має сили для ескалації війни. Про це він заявив у своєму подкасті, передають Патріоти України. "Звернення Путіна з оголошенням про мобілі...