Ні в цьому, ні в наступному році: Безсмертний спрогнозував імовірність виборів в ОРДЛО

Для того, щоб на окупованій території міг відбутися справедливий виборчий процес, має пройти як мінімум від 3 до 5 років, впевнений дипломат.

Роман Безсмертний. Фото:www.ukrinform.ua

Для проведення виборів на окупованих територіях Донбасу потрібно, як мінімум, від трьох до п'яти років. Про це в інтерв'ю Європейській правді розповів представник України в політичній підгрупі контактної групи в Мінську Роман Безсмертний, передають Патріоти України.

"Знаєте, я спочатку був здивований тим, що 90% учасників цього діалогу (під час візиту глав МЗС Німеччини та Франції в Україні, - ред.), за винятком окремих представників української сторони (але я не буду уточнювати, про кого йде мова), чомусь розраховували на реактивну швидкість цього процесу. Я і сьогодні, провівши купу часу на самітах і зустрічах, не можу зрозуміти, звідки це нетерпіння", - зазначив дипломат.

За його словами, будь-хто, хто розуміє цей процес, знає, що виборів в ОРДЛО не буде ні в цьому, ні в наступному році.

"Щоб підготувати громадську думку, вирішити питання безпеки, забезпечити демілітаризацію, демобілізацію, відновити хоча б по мінімуму суверенітет, потрібно від 3 до 5 років. Я наважуся називати такі цифри, виходячи з аналогів.

Ми простудіювали подібні ситуації в більшості схожих конфліктів. І добре відомо, що прискорення політичного процесу до вирішення питань, які я перерахував, спровокує загострення конфлікту", - наголосив Безсмертний.

Підіграє Путіну: Союзники США стурбовані "мирним планом" Трампа з територіальними поступками РФ, - CNN

субота, 26 квітень 2025, 0:10

CNN з посиланням на джерела пише, що союзники Сполучених Штатів стурбовані "мирним планом" Дональда Трампа щодо України, який передбачає територіальні поступки, включно з Кримом, на користь Росії, передають Патріоти України. Мовник з посилання на неназ...

США провокують "розкол": Статус Криму може створити серйозну дипломатичну кризу в НАТО, - FT

п’ятниця, 25 квітень 2025, 23:55

Деякі європейські посадовці побоюються, що розбіжності щодо одностороннього проєкту "мирної угоди" адміністрації Трампа, який передбачає визнання Сполученими Штатами Криму частиною Росії, підірвуть трансатлантичну безпеку і навіть зірвуть саміт НАТО на...