Новий "переділ" світу? Аргентина хоче повернути Фолклендські острови

Британію закликають до переговорів.

Карта. Фото: ЗМІ

Нова влада Аргентини продовжить боротися за право на суверенітет над Фолклендскими (Мальвінськими) островами. Про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ Аргентини від 3 січня, присвяченого річниці висадки на острови британських військ, повідомляють Патріоти України.

«Сьогодні, через 183 роки після незаконної окупації, яка триває досі, народ і уряд Аргентини в черговий раз підтверджують невід'ємне право Аргентинської Республіки на суверенітет над Мальвінськими островами, Південною Георгією і Південними Сандвічевими островами», – йдеться в повідомленні.

МЗС Аргентини підкреслило, що відновлення контролю над спірними територіями мирним шляхом залишиться одним із пріоритетів у зовнішній політиці держави. У відомстві закликали Великобританію повернутися до переговорів, щоб вирішити територіальну суперечку.

10 грудня 2015 року перемогу на виборах в Аргентині здобули правоцентристи. Голова партії Маурісіо Макрі оголосив, що нова політика країни буде різко відрізнятися від соціалізму сім'ї Кіршнер, які очолювали країну останні 12 років.

Аргентина не визнає результати референдуму 2013 року, під час якого більшість жителів архіпелагу проголосували за те, щоб територія залишилася британською. Війна між Великобританією та Аргентиною за контроль над Фолклендскими островами почалася 2 квітня 1982 року і закінчилася перемогою Великобританії.

Офіційний Берлін заперечив наявність планів евакуації родин німецьких дипломатів з України, про що повідомили ЗМІ

субота, 22 січень 2022, 22:32

Міністерство закордонних справ Німеччини відреагувало на публікацію німецької газети Bild про плани Берліну евакуювати родичів дипломатів з України. У міністерстві заявили, що ця інформація не відповідає дійсності, повідомляють Патріоти України з посил...

МММщик сподівається на мир: Пушилін розповів, як працює "донецька" розвідка в Україні

субота, 22 січень 2022, 21:58

«Сейчас наша разведка работает, и мы понимаем: где, в каком месте скопление того или иного вооружения и предпринимаем соответствующие шаги. Мы, конечно, рассчитываем, что найдется возможность поймать тонкий баланс, чтобы не допустить развязывания полно...