Під час обговорення лідерами ЄС продовження економічних санкцій проти Москви уряд Італії не зробив ніяких рішучих кроків, щоб зупинити антиросійські обмеження, не зважаючи на попередні гучні заяви з цього приводу. Про хід обговорення у ніч на п’ятницю в Брюсселі повідомляє брюссельське видання EUobserver з посиланням на джерела, зазначають Патріоти України.
За даними видання, італійський прем’єр Джузеппе Конте заявив європейським лідерам, що Рим хоче кращого "діалогу" з Москвою і більше можливостей для відвідин росіянами Європи.
Однак, пише видання, Конте зовсім не був жорстким у цьому питанні, на відміну від міграційної проблеми, де Рим пригрозив накласти вето на рішення ЄС, повідомляють джерела.
"Італія заявила, що не буде заперечувати (проти продовження санкцій - Ред.), хоча вони сказали, що готові до відкритого діалогу з Росією, і вони нагадали ЄС про своє прагнення зробити більше для налагодження міжлюдських контактів та контактів малого бізнесу", - повідомив виданню один з дипломатів ЄС.
"Це було досить швидке прийняття (рішення про санкції. - Ред.) і Конте не був проти, він просто сказав, що важливо мати діалог з Росією, і що Італія турбується про вплив санкцій на росіян" - зауважив інший європейський дипломат.
Інші дружні до Росії країни ЄС, зокрема Кіпр, Греція та Угорщина, мовчали, коли Франція і Німеччина повідомили про ситуацію в Україні, додало третє джерело.
"Макрон і Меркель прозвітувалі про Мінськ в п'ятницю - ніякого прогресу, мінські угоди не реалізуються", - зазначив один з дипломатів ЄС.
За словами джерел, "практично ніхто" з лідерів не критикував рішення продовжити економічні санкції. "Обговорення тривало дві хвилини… Конте був один", - зазначив дипломат.
Дозвіл з боку США та Великої Британії для України застосовувати далекобійні ракети для атак по цілих у Росії – демонстрація зміни підходу до підтримки Києва в умовах затяжної війни. Цей крок створює серйозний виклик для російської оборони та підвищує с...
Російські окупанти активізували агресивну мобілізацію молоді в Маріупольському районі. Зокрема, окупаційна влада використовує схеми примусового "запрошення" до військових комісаріатів, де юнаків змушують підписувати контракти на військову службу. Про ц...