Одна з вимог Євромайдану: "Парламент обов'язково повинен змінити виборчу систему до наступних виборів" - Магера

У світлі останніх подій може трапитися так, що у депутатів Верховної Ради не залишиться вибору, їм все одно доведеться розглянути і прийняти новий Виборчий кодекс, наголосив заступник голови ЦВК.

Андрій Магера. Фото:Корупція Інфо

Депутати Верховної Ради необгрунтовано затягують прийняття нового закону про вибори, хоча за коаліційною угодою мали це зробити протягом першої сесії. Про це повідомив в інтерв'ю виданню Гордон заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера, інформують Патріоти України.

"Парламент обов'язково повинен змінити виборчу систему до наступних виборів. Це не панацея від усіх проблем. Але це той імпульс, який може дати нову якість виборчого процесу і нову якість української політики в цілому. Якщо говоримо про парламентські вибори, повинна бути пропорційна виборча система з відкритими регіональними списками, тобто та система, яку нам в 2011 році рекомендувала Парламентська асамблея Ради Європи, і, до речі, та, яка стала однією з вимог Євромайдану. Парламент в своїй коаліційній угоді записав завдання прийняти протягом першої сесії новий закон про вибори", - нагадав співрозмовник.

Він попередив, що небажання депутатів обговорювати і приймати Виборчий кодекс може мати серйозні наслідки

"Всупереч небажанню багатьох (я бачу критичну масу політиків, які не бажають змінювати виборчу систему), все одно приймуть. Можна не хотіти, але обставини можуть скластися так, що іншого виходу не буде, і вони вимушено підуть на цей крок.

Якщо ж взяти такий закон, як був на місцевих виборах, назвати його пропорційним з відкритими списками (хоча насправді не було ніяких відкритих списків) - це тільки дискредитація ідеї. Але я не думаю, що до такого дійде. і українці, і наші міжнародні партнери чудово все розуміють. Я не радив би українському істеблішменту навіть намагатися їх обдурити. Занадто дорогими будуть наслідки, не тільки в матеріальному сенсі", - наголосив Магера.

Експерт зазначив, що всі останні 25 років політична система країни слабо розвивалася. Цьому сприяла виборча система з мажоритарною складовою, яка має "величезні корупціогенні чинники". Зараз є певний рух вперед - прийнятий закон про державне фінансування політичних партій, але цього не достатньо.

"У західних країнах політикам немає сенсу купувати голос виборця. Там навіть ідеї такі не виникають. Наведу в приклад країну, яка з нами була в СРСР. Я спілкувався з главою ЦВК Латвії і запитав, що буде, якщо член дільничної комісії спробує підтасувати результат або неправильно щось зробити. Мені відповіли: "Цього не може бути. Така людина більше не зможе в Латвії жити", - розповів Магера.

Особлива схема: Шольц хоче фінансувати Україну мільярдами лише за рахунок позик

неділя, 19 січень 2025, 6:49

Канцлер Олаф Шольц погодиться на додаткові поставки зброї в Україну на суму три мільярди євро до федеральних виборів лише в тому випадку, якщо вони фінансуватимуться шляхом призупинення боргового гальма, передають Патріоти України. «Допомога можлива ли...

Мріяв замучити до смерті всіх українців: Інженер Київського метрополітену особисто наводив російські ракети на столицю, а до шпигунської мережі залучив навіть рідну матір

неділя, 19 січень 2025, 6:31

Організаторам агентурної мережі російської спецслужби, яка шпигувала за локаціями Сил оборони та коригувала ворожі удари по Києву та Харківській області, оголосили підозри. Про це інформує пресцентр Служби безпеки України, передають Патріоти України. Т...