Одним "скрепам" вже настає кінець: США збираються визнати президентом Венесуели лідера повсталого народу

Чиновники США заявили, що претензії Мадуро на владу нелегітимні, і при цьому відкрито підтримали Хуана Гуайдо.

У Венесуели будуть два президента - легітимний та не дуже? Ілюстрація: соцмережі.

Президент США Дональд Трамп може визнати лідера опозиції Венесуели Хуана Гуайдо легітимним президентом вже у найближчі дні. На тлі вуличних протестів у південноамериканській країні Білий дім готується оголосити формальну підтримку опозиціонеру, який також очолює Конгрес Венесуели. Про це пише Reuters з посиланням на джерела, передають Патріоти України.

Однак, чинна адміністрація в США чекає, чи сам Гуайдо проголосить себе тимчасовим лідером Венесуели, адже до цього часу він уникав цього кроку. Прихильники опозиції почали закликати Гуайдо взяти на себе роль президента з моменту інавгурації диктатора Ніколаса Мадуро на початку місяця. Сам лідер опозиції новачок у венесуельській політиці. Він був обраний головою Конгресу 5 січня. Після цього він оголосив, що міг би взяти на себе повноваження президента країни, якби його підтримали військові. Але лише для того, щоб провести вільні вибори.

Чиновники США заявили, що претензії Мадуро на владу нелегітимні, і при цьому відкрито підтримали Гуайдо. Разом з тим, джерела повідомили Reuters, що будь-яке формальне визнання опозиціонера президентом Венесуели ускладнене дипломатією. Адже не зрозуміло, що робити з представниками місії Венесуели на американській території. Крім того, визнання Вашингтона може стати для Мадуро виправданням для арешту свого опонента.

Поки що без ATACMS: Білий дім розповів про новий пакет допомоги

четвер, 21 вересень 2023, 21:30

В адміністрації президента США розкрили, що найближчий пакет допомоги для України включатиме суттєве підкріплення для систем ППО, але все ж не буде містити далекобійних ракет ATACMS. Про це повідомляє NBC із посиланням на коментар старшого директора з ...

Механік Харківського метрополітену працював на розвідку РФ

четвер, 21 вересень 2023, 20:16

18 вересня Київський районний суд Харкова виніс вирок електромеханіку комунального підприємства "Харківський метрополітен" Сергію Кравченку, який передавав дані Головному розвідувальному управлінню Росії про дислокацію та пересування підрозділів україн...