Окупантам не під силу: Україна фактично заблокувала будівництво моста в Крим

Показове будівництво опор моста в Крим не більше, ніж закопування мільярдів рублів, яке закінчиться плачевно.

Ілюстрація:http://rusjev.net/

Росія ніколи на законних підставах не зможе побудувати міст до Криму, оскільки Україна має всі права і можливості юридично і фактично заблокувати це будівництво. Про це пише Коммерсант, інформують Патріоти України.

Таким чином показове будівництво опор моста в Крим не більше, ніж закопування мільярдів рублів, яке закінчиться плачевно. У Росії немає жодної можливості офіційно будувати цей міст і вона швидше за все потрапить під нову порцію санкцій. Експерти говорять про те, що Україна фактично вже заблокувала будівництво моста. Експерти з морського права підтверджують, що діючі договори вимагають узгодити проект моста з Україною, і кажуть, що Київ має право оскаржити будівництво в міжнародних судах.

Раніше газета писала про саму складність постановки питання. Ситуація навколо будівництва транспортного переходу через Керченську протоку стає все більш заплутаною. Досі здавалося, що основна проблема - відсутність ТЕО і генпідрядника проекту, але вчора самопроголошений глава Криму Сергій Аксьонов заявив, що для будівництва моста потрібна згода України, якої Київ не дасть, і запропонував будувати тунель.

За словами Аксьонова, будівництво моста пов'язано "з міжнародними юридичними нормами, згідно з якими Азовське море - зона загального судноплавства". Отримати згоду України "навряд чи буде можливо", зауважив чиновник, додавши, що будівництво підземного переходу буде дешевше і узгодження не вимагає.

Опитані виданням юристи та експерти з морського права говорять, що без згоди України побудувати міст практично неможливо. Один з них на умовах анонімності пояснив, що до договору 2003 року застосовується Віденська конвенція про право міжнародних договорів.

Це означає, що РФ не може порушувати його умови, якщо не припинить його, пославшись, наприклад, на положення статті 62 "Докорінна зміна обставин", маючи на увазі зміну статусу Криму. Але, зазначає він, більшість країн не визнають перехід Криму до РФ, і Україна має всі шанси оскаржити цю "докорінну зміну" в міжнародному суді або в погоджувальній комісії ООН, а, як показує практика, такі процеси можуть йти десятиліттями. Кирило Дозмаров з Art De Lex вважає, що через плани з будівництва транспортного переходу Україна опинилася під загрозою блокування протоки для транзиту власних судів.

"Вони терміново хочуть переговорів": Через Трампа сценарій з Україною в кордонах 1991 року стає реальним, - експерт

неділя, 19 січень 2025, 12:45

Сценарій того, що з часом Україна отримає кордони 1991 року, стає дедалі реальнішим. Тому що наступний президент США Дональд США заходить у сильну переговорну позицію з Росією. Про це в коментарі YouTube-каналу РБК-Україна розповів політтехнолог Тарас ...

Закрутять гайки: У США посилять арешти нелегальних іммігрантів після інавгурації Трампа

неділя, 19 січень 2025, 12:28

Співробітники імміграційної та митної поліції США планують масштабну операцію з припинення діяльності іммігрантів у країні. Посилення арештів почнеться після інавгурації Дональда Трампа, передають Патріоти України з посиланням на NBC News, CBS News і A...