Окупанти рано зраділи: конкретних планів подавати електроенергію до Криму не має, - Джемілєв

Кремль має почати звільняти заручників. І з президентом порадитися треба - а він людина зайнята, підкреслює лідер кримських татар.

Мустафа Джемілєв. Фото:kyrtag.kg

Народний депутат України Мустафа Джемілєв заявив, що учасники енергоблокади Криму поки не вважають за потрібне відновлювати постачання електроенергії до півострова. Про це він сказав у коментарі Крим.Реалії, передають Патріоти України.

"Поки конкретних планів немає. Я думаю, мені треба буде переговорити з президентом (України – ред.), якщо вийде, тому що він увесь час дуже зайнятий», – сказав Джемілєв.

Він додав, що на цей момент тривають ремонтні роботи на одній із ліній, по якій постачається електроенергія до Криму. За словами Джемілєва, це є сигналом для російської влади: у разі якщо вони відпустять кого-небудь із політв'язнів, постачання електрики буде відновлено.

"Вони повинні зробити якісь зустрічні кроки. Я вважаю, що вони повинні в першу чергу звільнити Ахтема Чийгоза, знакових фігур. Але нічого цього не роблять.

Тому зараз такий пресинг із боку громадськості, якого біса ми повинні вмикати їм світло", – сказав Джемілєв.

За словами депутата, українське керівництво наполягає на тому, щоб поставки до Криму поновились, оскільки за умовами договорів, укладених між Києвом і Москвою, Україна змушена платити великі штрафи за збої.

Однак у той же час, як стверджує Джемілєв, кримські татари вважають, що енергетична блокада має продовжуватись.

У Криму 22 листопада через пошкодження опор ЛЕП у Херсонській області о 00:25 сталося відключення електроенергії, що надходить на територію півострова з материкової частини України.

Увечері 24 листопада в «Укренерго» повідомили, що ремонтні бригади відремонтували опору однієї з пошкоджених ліній електропередач у Херсонській області – «Каховка-Титан».

Півострів зараз забезпечується електроенергією, виробленою джерелами кримської генерації, а також дизельними генераторами, завезеними з Росії після анексії півострова 2014 року. Однак цих потужностей катастрофічно не вистачає.

Слідом за США: Європейські країни готуються до заборони TikTok

неділя, 19 січень 2025, 16:04

Європейські країни розглядають можливість заборони китайської соціальної мережі TikTok, беручи приклад зі Сполучених Штатів. Причиною такого рішення є загроза дезінформації, втручання у вибори та небезпека збору персональних даних. Про це пише ERR, пер...

"Має бачення того, що треба змінити": Зеленський назвав нового очільника Академії сухопутних військ

неділя, 19 січень 2025, 15:33

Президент Володимир Зеленський повідомив, що замість Павла Ткачука начальником Національної академії сухопутних військ імені Сагайдачного стане Роман Качур. Про це він заявив у неділю, 19 січня, у своїх соцмережах, передають Патріоти України. Найбільше...