Народний депутат-утікач Олександр Онищенко показав журналістам свою смс-переписку з найближчим оточенням президента України Петра Порошенка, яка підтверджує факти корупції серед українських політиків на вищих посадах. Інформацію політик надав Слідство.Інфо, зазначають Патріоти України.
Журналісти зустрілися з нардепом у Франції. Він дозволив сфотографувати переписку на його телефоні з народними депутатами від Блоку Петра Порошенка Ігорем Кононенком і Сергієм Березенком, а також із фінансовим радником президента Макаром Пасенюком. У ній ідеться про призначення на різні державні посади і голосування за низку законопроектів, які були вигідні Порошенку, в обмін на великі грошові винагороди.
Сам Онищенко визнав свою участь у корупції, але заявив, що робив це за погодженням із Порошенком і його оточенням.
"Що більше я для нього робив, то більше йому хотілося. Зрештою він почав давати такі завдання, яких я не міг виконати", – сказав депутат.
Онищенко розповів, що однією з головних його функцій було посередництво між Порошенком і лідером партії "Батьківщина" Юлією Тимошенко. Особливо активною ця співпраця була із 2014-го до 2016 року, коли Порошенку треба було проводити через парламент необхідні законопроекти і затверджувати призначення потрібних кандидатур. Саме "Батьківщина" могла забезпечувати брак голосів.
Депутат стверджує: те, що Порошенко і Тимошенко на публіці показують неприязнь, не заважало їм тісно співпрацювати після Революції гідності.
Онищенко заявив, що саме з його допомогою оточення президента передавало інформацію, за що треба проголосувати, а після позитивного для Порошенка голосування відбувався розрахунок.
У листуванні політики використовували спеціальну термінологію.
Онищенко надав переписку, як за його посередництва у травні 2015 року дістав посаду голова Фонду держмайна Ігор Білоус. Перед голосуванням Березенко надіслав Онищенку повідомлення із текстом: "Потрібна підтримка Білоусу від мадам". Той погоджується допомогти – Білоус дістав посаду. Наступного дня посередник відзвітував: "Документи отримали" (у переписці під документами мали на увазі гроші).
Орім того, за словами Онищенка, весною 2015 року, з його допомогою Олексій Маловацький здобув достатньо голосів у парламенті і став членом Вищої ради юстиції (сьогодні Вища рада правосуддя).
Депутат також розповів, як 13 березня 2015 отримав повідомлення від Сергія Березенка із проханням поспілкуватися з Тимошенко для підтримки містобудівного закону.
"Це не політика. Робоче прохання. Відтанцюю", – написав Березенко Онищенкові. Березенко просив Онищенка і про підтримку "сільськогосподарського" та "бурштинового" законопроектів.
Журналісти "Слідство.Інфо" запитали всіх учасників листування про імовірний підкуп політичних опонентів. Березенко, Кононенко і Тимошенко відкинули звинувачення про купівлю голосів фракції "Батьківщина". Прес-служба Пасенюка відкинула існування переписки з Онищенком і закликала не поширювати недостовірної інформації.
Європейські країни розглядають можливість заборони китайської соціальної мережі TikTok, беручи приклад зі Сполучених Штатів. Причиною такого рішення є загроза дезінформації, втручання у вибори та небезпека збору персональних даних. Про це пише ERR, пер...
Президент Володимир Зеленський повідомив, що замість Павла Ткачука начальником Національної академії сухопутних військ імені Сагайдачного стане Роман Качур. Про це він заявив у неділю, 19 січня, у своїх соцмережах, передають Патріоти України. Найбільше...