Оце так: Незважаючи на санкції, Канада націлилась на зближення з РФ

Очевидно, у Канаді намітився деякий зсув зовнішньополітичного курсу по відношенню до РФ після приходу в країні до влади лібералів, які перемогли консерваторів.

Стефан Діон. Фото:inforesist.org

Канада націлюється на зближення з Росією, незважаючи на світове засудження дій Москви в Україні, повідомив новий ліберальний глава канадського МЗС Стефан Діон в четвер, демонструючи значний зсув політичного курсу. Про це йдеться у статті агентства Reuters, інформують Патріоти України.

У жовтні минулого року ліберали перемогли консерваторів, які за час перебування при владі згорнули більшу частину зв'язків високого рівня з Москвою і ввели санкції відносно російських компаній, чиновників і бізнес керівників у відповідь на підтримку з боку Кремля бойовиків-сепаратистів в Україні.

"Якщо ми не почнемо співпрацювати з Росією, ми не зможемо допомогти Україні, і будемо діяти в розріз з канадськими інтересами", - сказав Діон на зовнішньополітичному форумі. Канада і Росія ведуть активну боротьбу за сфери впливу в Арктиці, де розташовані ще нерозроблювані величезні родовища нафти і газу.

Діон навів у приклад Сполучені Штати, які були одними з ініціаторів ізоляції Росії, і також ввели санкції, але продовжують пряме співробітництво з Москвою з ряду міжнародних питань. Не мати такого роду контактів було б безвідповідально для двох народів, сказав Діон.

"Отже, якщо така позиція безвідповідальна для США, вона ж безвідповідальна і для Канади, чи не так? Тому і для формування нашої зовнішньої політики ми повинні користуватися таким же підходом", - сказав він.

Канада, додав Діон, буде підтримувати санкції відносно Росії настільки довго, наскільки це буде необхідно, і залишається близьким союзником України. Міністр планує відвідати Київ на наступному тижні.

"Вони вас з'їдять. Це їхня природа": Віцеспікер парламенту Польщі назвав головну помилку в стосунках із РФ

субота, 15 червень 2024, 17:45

Віцеспікер Сенату Польщі Міхал Камінський вважає, що країни Заходу, намагаючись налагодити стосунки з Росією, проявляють наївність на необачність. Про це він говорив в Одесі під час міжнародного Black Sea Security Forum, який присвячений обговоренню бе...

"Кримський міст"-2: Романенко пояснив, навіщо Путін будує залізницю до Маріуполя і чим її можна знищити

субота, 15 червень 2024, 17:28

Завершення будівництва цього об’єкту може стати черговою загрозою для наших військових, бо у разі наявності транспортного сполучення суходолом, окупанти зможуть набагато швидше постачати на фронт озброєння, техніку та живу силу.ТСН.ua з’ясовував, чи ді...