Подалі від сербів-імперців: Чорногорія вимагатиме автокефалії для своєї церкви

Чорногорська православна церква, яка проголосила себе автокефальною у 1993 році, подібно до української церкви бореться за міжнародне визнання.

Міло Джуканович. Фото: Рейтерс.

Чорногорська влада домагатиметься відновлення автокефальної Чорногорської православної церкви. Пояснюють це тим, що сербська православна церква підриває незалежність Чорногорії. Про це заявив президент Чорногорії Міло Джуканович, інформують Патріоти України із посиланням на RTCG.

Сербська православна церква є панівною у Чорногорії, тоді як Чорногорська православна церква не має канонічного визнання. "Сербська православна церква дуже наполегливо підриває чорногорську незалежність. Я вважаю, що необхідно продовжити роботу по відновленню автокефальної Чорногорської православної церкви, і держава буде займатися цим і нести за це відповідальність", – сказав Джуканович.

До слова, Чорногорська православна церква, яка проголосила себе автокефальною у 1993 році, подібно до української церкви бореться за міжнародне визнання. Наразі її зусилля є безуспішними, зокрема, через тиск СПЦ.

Український патріарх Філарет неодноразово виступав із підтримкою прагнення чорногорців мати свою автокефальну церкву. До слова, Сербська церква відмовилась визнати рішення Вселенського патріархату щодо рішення про надання автокефалії Україні.

У ворога нові проблеми: Вибухи під Джанкоєм порушать постачання окупантів у Запорізькій області, - ISW

середа, 17 серпень 2022, 7:30

Вибухи на російському складі боєприпасів і трансформаторної підстанції в Джанкойському районі (Крим) серйозно порушили постачання російської армії на материковій частині України. Про це йдеться в звіті Інституту вивчення війни (ISW), передають Патріоти...

Війська РФ атакували ракетами Одещину - влучили в базу відпочинку, є поранені

середа, 17 серпень 2022, 7:23

Російські окупаційні війська вночі середи, 17 серпня, обстріляли ракетами Одеську область. У регіоні пролунало кілька вибухів, удар припав на базу відпочинку. Внаслідок чергової ворожої атаки постраждали люди. Про це повідомив речник Одеської обласної ...