Подалі від сербів-імперців: Чорногорія вимагатиме автокефалії для своєї церкви

Чорногорська православна церква, яка проголосила себе автокефальною у 1993 році, подібно до української церкви бореться за міжнародне визнання.

Міло Джуканович. Фото: Рейтерс.

Чорногорська влада домагатиметься відновлення автокефальної Чорногорської православної церкви. Пояснюють це тим, що сербська православна церква підриває незалежність Чорногорії. Про це заявив президент Чорногорії Міло Джуканович, інформують Патріоти України із посиланням на RTCG.

Сербська православна церква є панівною у Чорногорії, тоді як Чорногорська православна церква не має канонічного визнання. "Сербська православна церква дуже наполегливо підриває чорногорську незалежність. Я вважаю, що необхідно продовжити роботу по відновленню автокефальної Чорногорської православної церкви, і держава буде займатися цим і нести за це відповідальність", – сказав Джуканович.

До слова, Чорногорська православна церква, яка проголосила себе автокефальною у 1993 році, подібно до української церкви бореться за міжнародне визнання. Наразі її зусилля є безуспішними, зокрема, через тиск СПЦ.

Український патріарх Філарет неодноразово виступав із підтримкою прагнення чорногорців мати свою автокефальну церкву. До слова, Сербська церква відмовилась визнати рішення Вселенського патріархату щодо рішення про надання автокефалії Україні.

Хіти тижня. "Если хоть один з*сранец...": Білоруські кіберпартизани зламали сайт Академії МВС і залишили послання батькам курсантів-карателів

понеділок, 28 вересень 2020, 2:00

Сайт академії Міністерства внутрішніх справ Білорусі зламали. Про це повідомляє Telegram-канал “Білорусь головного мозку”, зазначають Патріоти України. . Станом на 19:10 інтернет-ресурс був недоступний.

Конкуренти Штепи на виборах мера Слов'янська співпрацювали з "ДНР", - журналіст

понеділок, 28 вересень 2020, 0:21

Чиновників до співпраці з "ДНР" ніхто не примушував. Два головних конкуренти скандальної Нелі Штепи, обвинуваченої в сепаратизмі, на виборах мера Слов'янська Донецької області також співпрацювали з російськими найманцями "ДНР" у 2014 році. Про це на св...