Подалі від сербів-імперців: Чорногорія вимагатиме автокефалії для своєї церкви

Чорногорська православна церква, яка проголосила себе автокефальною у 1993 році, подібно до української церкви бореться за міжнародне визнання.

Міло Джуканович. Фото: Рейтерс.

Чорногорська влада домагатиметься відновлення автокефальної Чорногорської православної церкви. Пояснюють це тим, що сербська православна церква підриває незалежність Чорногорії. Про це заявив президент Чорногорії Міло Джуканович, інформують Патріоти України із посиланням на RTCG.

Сербська православна церква є панівною у Чорногорії, тоді як Чорногорська православна церква не має канонічного визнання. "Сербська православна церква дуже наполегливо підриває чорногорську незалежність. Я вважаю, що необхідно продовжити роботу по відновленню автокефальної Чорногорської православної церкви, і держава буде займатися цим і нести за це відповідальність", – сказав Джуканович.

До слова, Чорногорська православна церква, яка проголосила себе автокефальною у 1993 році, подібно до української церкви бореться за міжнародне визнання. Наразі її зусилля є безуспішними, зокрема, через тиск СПЦ.

Український патріарх Філарет неодноразово виступав із підтримкою прагнення чорногорців мати свою автокефальну церкву. До слова, Сербська церква відмовилась визнати рішення Вселенського патріархату щодо рішення про надання автокефалії Україні.

Україна може перемогти РФ і повернути Крим, але є кілька проблем, - екскомандувач армією США в Європі

п’ятниця, 27 січень 2023, 6:56

Україна може перемогти країну-агресорку РФ на полі бою і повернути усі свої території, включно з окупованим Кримом. Але українським військовим доведеться стикнутися з низкою проблем. Росія зганяє на війну своїх мобілізованих, а захисникам України довед...

Акт про відмову має бути складено у присутності мінімум двох свідків: Адвокатка пояснила, чи мають право вручати повістки на вулиці

п’ятниця, 27 січень 2023, 6:42

В Україні діє воєнний стан та загальна мобілізація, то ж чоловіки від 18 до 60 років можуть бути мобілізовані. Закон не передбачає обов’язковості місця вручення повістки, тому її вручити можуть будь-де. Яким має бути алгоритм дій під час вручення повіс...