"Породжує гори трупів": Портников назвав велику помилку Росії, якою може скористатись Україна

"Радянський - а тепер і російський - дилетантизм - породжує гори трупів, але одночасно і створює шанси", - пише у своєму блозі політолог Віталій Портников, повідомляють Патріоти України, і продовжує:

"Колишній перший секретар Кримського обкому Компартії України Віктор Макаренко залишив спогади про своє спілкування із керівниками країн колишнього соціалістичного табору - в тому числі і з першим секретарем ЦК МНРП Юмжагійном Цеденбалом. Коли Макаренко розповідав про владність дружини монгольського правителя Анастасії Філатової, він спеціально підкреслив, що навіть вдома вона називала чоловіка Цеденбалом і це "різало слух". Сам радянський партійний чиновник називав колегу по-свійськи, Юмжагійном.

Все б добре, та ось тільки Цеденбал - це ім'я, а Юмжагійн - по-батькові. Дружина першого секретаря ЦК МНРП і не могла називати його інакше. Колишній перший секретар Кримського обкому нічого про це не знав - та так і не дізнався до кінця життя. І через десятиліття розповідав про подружжя Цеденбал з незаперечною впевненістю людини, яка розуміла ситуацію. Але ж, здавалося б, мова йшла про "братню країну", найближчого союзника Радянського Союзу. Можна було б і підготуватися до поїздки. Який-небудь Міжнародний відділ ЦК КПРС міг би і написати кримському керівникові довідку про те, як правильно звертатися до глави Монголії.

Але нікому в Радянському Союзі це навіть на думку не спадало. Взагалі. Цікавитися якимись там монголами, поляками, угорцями - це не завдання "старшого брата". А якщо щось не так - можна просто надіслати війська.

До речі, введення радянських військ в Афганістан обернулося справжньою катастрофою ще й тому, що радянські керівники просто нічого не знали про кланову і міжнаціональну боротьбу у правлячій Народно-демократичній партії Афганістану і не розуміли, якими будуть реальні наслідки втручання. Але ж серед тих, хто ухвалював фатальне рішення, були голова КДБ Юрій Андропов, міністр закордонних справ Андрій Громико і міністр оборони Дмитро Устинов. В їх інтелекті в Росії навіть зараз не прийнято сумніватися.

Так, ці чиновники були досвідченими інтриганами, які вміли позбавлятися конкурентів. Вміли налагодити роботу своїх відомств, цілих галузей економіки. Проблеми у них були тільки з елементарною політичною ерудицією, з інтересом до навколишнього світу - тому всі разом вони і викопали Радянському Союзу могилу, за що їм величезна подяка.

Радянський - а тепер і російський - дилетантизм - породжує гори трупів, але одночасно і створює шанси. Вчора - для країн соціалістичного табору, сьогодні - для колишніх радянських республік. Питання навіть не в тому, що Володимир Путін нічого не розуміє в Україні. Путін взагалі не любить вдаватися в подробиці, він досі не помітив проблем у відносинах між сунітами і шиїтами в Сирії - хоча його авіація і перетворила цю країну на випалене поле. Головне - що в Україні нічого не розуміють навіть ті, кому доручено в ній розбиратися.

Одіозний Костянтин Затулін постарів на боротьбі з українською державністю - але продовжує вперто нести ту ж саму ахінею, яку він репродукував 24 роки тому, коли йому було доручено допомогти в перемозі на президентських виборах приятелю Бориса Єльцина і Віктора Черномирдіна Леоніду Кучмі.

Розчарування почалося буквально за кілька місяців, але навіть зараз Затулін продовжує шукати все тих же чарівних людей, які забезпечать йому федералізацію, російську мову і московську церкву. І не розуміє, чому ж коли ці люди "майже знаходяться" вони або забувають про свої обіцянки російським друзям і покровителям, або вирушають до Ростову.

І ніколи ані Затулін, ані Глазьєв, ані інші численні українознавці і українолюби не ставлять собі просте питання: може, вони чогось не розуміють? Може, щось роблять не так? Може, Україна - і справді не Росія?

А все дуже просто, нешановні кремлівські і навколокремлівські вороги України і всього цивілізованого світу. Цеденбал - це ім'я. Юмжагійн - по-батькові. Запам'ятайте для початку хоча б це".

Джерело: Еспресо.ТV

Використовує тактику "сірої зони": Китай посилює тиск на Тайвань перед інавгурацією нового президента острова

неділя, 3 березень 2024, 11:58

Тайвань відчуває постійний "краплинний" тиск з боку Китаю. Його посилення в Тайвані пов'язують із наближенням інавгурації нового президента острівної держави, яка має відбутися у травні. Про це пише агентство Reuters, передають Патріоти України. Презид...

Є нюанс: Коваленко пояснив, чому в лютому збивали менше російських ракет

неділя, 3 березень 2024, 11:30

Протягом лютого показник знищення російських ракет силами протиповітряної оборони був нижчим від звичайного. Це пов'язано насамперед із тим, що окупанти застосовували велику кількість балістичних ракет, передають Патріоти України. Ворог протягом місяця...