Промовистий натяк для вулиць Грушевського і Банкової: Євросоюз оприлюднив очікування щодо терміну запуску Антикорупційного суду

Скоріш за все йдеться про дату узгоджену з вищими представниками української влади. Оприлюднення таким чином виступає як фактором тиску щодо виконання прийнятих зобов’язань, інакше дехто просто «втратить обличчя» і довіру Заходу.

В Євросоюзі очікують початку роботи Вищого антикорупційного суду в Україні до кінця року, йдеться в заяві речниці зовнішньополітичної служби ЄС Майї Косьянчич, опублікованій ввечері у п'ятницю, 10 серпня, повідомляють Патріоти України.

У заяві також йдеться, що Євросоюз вважає ухвалення в Україні закону про Вищий антикорупційний суд кроком, який відповідає міжнародним зобов'язанням України та служить інтересам її громадян та бізнесу. В ЄС впевнені, що після створення суд разом з Національним антикорупційним бюро (НАБУ) та Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою (САП) стане важливим інструментом у боротьбі з корупцією. Подолання корупції є «ключовою складовою угоди про асоціацію між ЄС і Україною», зазначається в заяві.

Євросоюз підкреслив необхідність цілковитої незалежності антикорупційних відомств, що мають «виконувати свої завдання без стороннього впливу». У заяві окремо наголошується на важливості забезпечення і посилення «доброчесності та авторитету Спеціалізованої антикорупційної прокурори та її керівництва».

Нагадаємо, Вища кваліфікаційна комісія суддів 8 серпня почала приймати документи кандидатів для участі у конкурсі на посади 39 суддів Вищого антикорупційного суду. Створення спеціалізованого антикорупційного суду в Україні тривало понад два роки - з весни 2016-го. Цей суд покликаний розглядати справи щодо корупції серед високопосадовців за поданням Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, які уже створені та працюють в Україні.

Президент України Петро Порошенко підписав закон про Вищий антикорупційний суд у червні 2018 року. Створення антикорупційного суду було однією з умов співпраці країни з Міжнародним валютним фондом.

Джерело: Deutsche Welle

Зрадники зрадіють: "Миротворець" припинить діяльність

вівторок, 10 грудень 2019, 11:55

Дочірні проєкти продовжать працювати у звичайному режимі. Проєкт "Миротворець" оголосив, що 10 грудня о 18:00 повністю зупинить роботу своїх серверів. Йдеться про сайт myrotvorets.center і всі його дзеркала, передають Патріоти України. Повідомлення про...

Хіти тижня. "Лукашенко слил Беларусь, страна утратила независимость", - Анти-Колорадос

вівторок, 10 грудень 2019, 11:30

РФ отримує кілька мільйонів зовсім не ініціативних людей, що з одного боку - добре, не стануть бунтувати, але з іншого боку, вони будуть проблемою, оскільки їх треба забезпечувати роботою, платити їм пенсії і все інше. "Сообщения о том, что уже согласо...