У заяві також йдеться, що Євросоюз вважає ухвалення в Україні закону про Вищий антикорупційний суд кроком, який відповідає міжнародним зобов'язанням України та служить інтересам її громадян та бізнесу. В ЄС впевнені, що після створення суд разом з Національним антикорупційним бюро (НАБУ) та Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою (САП) стане важливим інструментом у боротьбі з корупцією. Подолання корупції є «ключовою складовою угоди про асоціацію між ЄС і Україною», зазначається в заяві.
Євросоюз підкреслив необхідність цілковитої незалежності антикорупційних відомств, що мають «виконувати свої завдання без стороннього впливу». У заяві окремо наголошується на важливості забезпечення і посилення «доброчесності та авторитету Спеціалізованої антикорупційної прокурори та її керівництва».
Нагадаємо, Вища кваліфікаційна комісія суддів 8 серпня почала приймати документи кандидатів для участі у конкурсі на посади 39 суддів Вищого антикорупційного суду. Створення спеціалізованого антикорупційного суду в Україні тривало понад два роки - з весни 2016-го. Цей суд покликаний розглядати справи щодо корупції серед високопосадовців за поданням Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, які уже створені та працюють в Україні.
Президент України Петро Порошенко підписав закон про Вищий антикорупційний суд у червні 2018 року. Створення антикорупційного суду було однією з умов співпраці країни з Міжнародним валютним фондом.
Жителі тимчасово захоплених військами Росії населених пунктів на Луганщини все частіше залишаються без житла та земельних ділянок. Окупанти "віджали" у регіоні ще 18 тисяч гектарів землі, яку вони самі ж визнали такою, що не має власників. Про це повід...
Співробітники Служби безпеки України викрили на Дніпропетровщині підприємство, що допомагало Росії будувати лабораторії, в яких ворог розробляє ядерну зброю. Про це йдеться на офіційному сайті Служби безпеки України, передають Патріоти України. За інфо...