У заяві також йдеться, що Євросоюз вважає ухвалення в Україні закону про Вищий антикорупційний суд кроком, який відповідає міжнародним зобов'язанням України та служить інтересам її громадян та бізнесу. В ЄС впевнені, що після створення суд разом з Національним антикорупційним бюро (НАБУ) та Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою (САП) стане важливим інструментом у боротьбі з корупцією. Подолання корупції є «ключовою складовою угоди про асоціацію між ЄС і Україною», зазначається в заяві.
Євросоюз підкреслив необхідність цілковитої незалежності антикорупційних відомств, що мають «виконувати свої завдання без стороннього впливу». У заяві окремо наголошується на важливості забезпечення і посилення «доброчесності та авторитету Спеціалізованої антикорупційної прокурори та її керівництва».
Нагадаємо, Вища кваліфікаційна комісія суддів 8 серпня почала приймати документи кандидатів для участі у конкурсі на посади 39 суддів Вищого антикорупційного суду. Створення спеціалізованого антикорупційного суду в Україні тривало понад два роки - з весни 2016-го. Цей суд покликаний розглядати справи щодо корупції серед високопосадовців за поданням Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, які уже створені та працюють в Україні.
Президент України Петро Порошенко підписав закон про Вищий антикорупційний суд у червні 2018 року. Створення антикорупційного суду було однією з умов співпраці країни з Міжнародним валютним фондом.
Промовистим індикатором впливу погроз Путіна вдарити по США, Великобританії та Франції за дозвіл запускати їхні ракети по території рф, стала реакція фінансових бірж Європи та США: Зростання ділової активності триває. На тлі атаки Росії балістичною рак...
Колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель під час свого перебування на посаді намагалася перешкодити прагненню України швидко приєднатися до НАТО, адже боялася військової відповіді з боку російського диктатора Володимира Путіна. Про це вона розповіла у...