Прощавай, Каїре: У Єгипті готуються до перенесення столиці

Перенесення столиці з Каїра в спеціально побудоване для цих функцій місто, у бік Суецького каналу, пов'язане з перенаселенням 20-мільйонного мегаполісу, кількість мешканців якого протягом 40 років має зрости ще вдвічі.
Каїр є зараз занадто перенаселеним. Фото: wikiway.com.

Президент Єгипту Абдель-Фаттах аль-Сісі вирішив перенести столицю з Каїра. Поки вона без назви та мешканців, а вхід і вихід звідти жорстко контролюється владою. На території нового проекту, за 49 кілометрів від Каїра, розташована мечеть Фаттах аль-Алєєм. Про це повідомляє The Economist, передають Патріоти України.

18 січня групу спеціально відібраних студентів з Каїрського університету запросили туди на першу п'ятничну молитву. Не вперше в історії країни столицю переносять в інше місце. Каїр став столицею країни в 969 році. Нову столицю почали будувати у 2016 році, офіційна причина — розвантажити місто, яке стало перенаселене. Влада планує, що люди будуть поступово переїжджати туди вже в 2019 році.

Ще одна причина — можливість перенести з самого населеного центру всі адміністративні установи та ізолювати їх від великого скупчення населення, щоб уникнути протестів і демонстрацій, як це було в 2011 році в Каїрі.

Один з основних мінусів для тих, кому доведеться жити в новій столиці — там будуть робочі місця, але деякі держслужбовці просто не зможуть дозволити собі там жити через високу вартість.

Внаслідок російського обстрілу пошкоджено три корпуси Львівської політехніки (фото)

субота, 12 липень 2025, 13:44

Унаслідок нічної атаки Росії на Львів 12 липня пошкоджено три корпуси Національного університету "Львівська політехніка". Про це повідомляє місцеве видання "Твоє місто" з посиланням на ректорку університету Наталію Шаховську, передають Патріоти України...

"Є такий режим селекції": Експерт пояснив, куди діваються "локаційно втрачені" дрони зі зведень ЗСУ

субота, 12 липень 2025, 12:28

Повітряні сили Збройних сил України називають у зведеннях "локаційно втраченими" ті російські безпілотники, місце падіння яких не вдалося визначити. Про це науковий співробітник Державного музею авіації України Валерій Романенко розповів в опубліковано...