Привид Чуркіна прийшов за наступником: "Представника Росії в Радбезі ООН аж трясти почало" - Клімкін про візит до Нью-Йорка

На представників агресора будь-яка згадка про Будапештський меморандум діє як на дідька ладан.

Павло Клімкін під час засідання Радбезу ООН. Ілюстрація:УНІАН

Глава МЗС України Павло Клімкін на засіданні Радбезу ООН звинуватив Росію в порушенні Будапештського меморандуму. Про це повідомляє представництво України в ООН, зазначають Патріоти України.

За словами Клімкіна, 23 роки тому Україна добровільно відмовилася від ядерного арсеналу в обмін на гарантії безпеки - три ядерні держави взяли на себе зобов'язання "поважати незалежність і суверенітет та існуючі кордони України".

"Сторони, які підписали Меморандум, також зобов'язалися "утримуватися від загрози силою або її застосування проти територіальної цілісності або політичної незалежності України і що жодна з їх зброї ніколи не буде використана проти України", - нагадав дипломат.

Однак в результаті Україна зіткнулася із зовнішньою агресією з боку Росії.

"Моя країна була "винагороджена" порушенням її кордонів у відвертому прояві нехтування нормами і принципами міжнародного права, Статуту Організації Об'єднаних Націй, Гельсінським заключним актом і низкою угод, в тому числі Будапештським меморандумом. Яке послання відправили ці дії іншим неядерним державам? Для нас повідомлення досить зрозуміле: зобов'язання Росії нічого не значать. Вони вартують менше, ніж вартість чорнила, використаного для його підписання", - заявив Клімкін.

За його словами, через анексію Криму українські компетентні органи не можуть контролювати стан ядерного арсеналу на півострові, а там знаходяться два сховища і понад 1,2 тис. радіонуклідних джерел, а також низькозбагачений урановий дослідний реактор в Севастополі.

За словами постійного представника України при ООН Володимира Єльченка, при згадці Клімкіним про Будапештський меморандум "російського представника аж трясти почало".

"Як і обіцяли - багато цікавого під час візиту міністра Клімкіна в Нью-Йорк: як тільки він згадав у виступі в Раді Безпеки про Будапештський меморандум, російського представника аж трясти почало. Їм цей Меморандум як дідькові ладан!" - написав він на своїй сторінці в Twitter.

У найближчі дні і тижні: США готують нові пакети допомоги для України - Білий дім

вівторок, 6 червень 2023, 23:28

США готові допомогти Києву у подоланні наслідків підриву Каховської ГЕС та готують додаткові пакети допомоги. Про це заявив на брифінгу 6 червня координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі, передають Патріоти Україн...

Знищення РФ Каховської ГЕС свідчить, що окупанти усвідомили — з Криму доведеться втекти, - Зеленський

вівторок, 6 червень 2023, 23:14

Президент України Володимир Зеленський заявив, що знищення росіянами Каховського водосховища свідчить, що окупанти усвідомили неминучу втрату тимчасово окупованого Криму. Про це Зеленський заявив у вечірньому зверненні, повідомляють Патріоти України. "...