"Путін викрав два десятки невинних українських моряків у міжнародних водах",- Майкл Макфол

Аналітики США закликали до рішучіших дій для стримування агресії Кремля .

«Путін викрав два десятки невинних українських моряків у міжнародних водах». Так Майкл Макфол охарактеризував затримання Росією українських моряків поблизу Керченської протоки 24 листопада минулого року в коментарі телеканалові NBC News, передають Патріоти України.

Макфола здивувала обмежена відповідь адміністрації президента США Дональда Трампа на «незаконне затримання» українських моряків.

«Це обурливо і вимагає публічної реакції особисто від президента Трампа», – додав колишній посол США до Росії.

«Мене непокоїть, що більшість світу просто рухається далі і забула про цих українських моряків», – додав Макфол.

До рішучіших дій для стримування Росії закликав і колишній посол США в Україні Джон Гербст.

«Кремль не переконаєш осудом», – каже Гербст, який зараз очолює Євразійський центр американської дослідницької установи «Atlantic Council». «Його переконають лише болючі кроки: біль від санкцій та біль, який може настати через надання зброї Україні», – зазначив Гербст у коментарі для NBC News. Гербст закликав США надати Києву протикорабельні ракети і патрульні кораблі, які надали б Україні «частково симетричну перевагу в самозахисті в Азовському морі».

Спостерігачі остерігались, що купівля Україною американських «джавелінів» може призвести до ескалації конфлікту, але цього не сталось, каже Гербст: «Ніколи не можна виключати масштабну ескалацію, однак, гадаю, ціна для Путіна є досить високою».

Кейр Гайлз, дослідник британського центру Chatham House, в коментарі телеканалові закликав зважати на можливість кроків у відповідь з боку Росії на лише в Україні, але і в інших регіонах світу, коли йдеться про дії у відповідь на інцидент поблизу Керченської протоки.

Балаж Ярабік із Фундації Карнегі припускає, що Москва не хоче ескалації до виборів в Україні, бо така ескалація допомогла б президентові України Петрові Порошенку.

«Наскільки я розумію, Росія не зацікавлена в подальшій ескалації до виобрів, бо це допомогло б кандидатурі Порошенка», – каже він, додаючи, що український президент також не хоче допустити ще одного зіткнення на морі.

Передрук із Голосу Америки

Опублікував: evora

Хіти тижня. "Надо выбрать: либо крестик, либо яйца спрятать", - Ганапольський про дилему Москви

неділя, 20 січень 2019, 3:00

"Нет, это не "шашечки или ехать", это именно то, что я сказал - или трусы, или яйца, чтобы не было видно. О чем идет разговор? Просто, наверное, РФ, ее политическому руководству, вот этому жалкому, которое есть, ему нужно определиться", - пише у своєму...

Хіти тижня. У Токіо наростає спокуса влаштувати російський "Перл Харбор": На Курилах зводять бараки для оборонців від "агресії" самураїв

неділя, 20 січень 2019, 0:35

Кремль головного мозку. З одного боку Путін веде перемовини задля продажу апенксованих Сталіним Півіденних Курил японцям. З іншого "послідовні скрепи" готуються для кругової оборони. У Росії сьогодні заявили про завершення будівництва бараків для солда...