Путін зажене в НАТО ще з десяток країн, - експерт про розширення Альянсу і перспективи України

Юрій Романюк переконаний, що головними причинами, що сьогодні перешкоджають вступу України до НАТО є війна, корупція в країні, невирішені проблеми кордонів із Росією.

Сьогодні до Альянсу входить 29 країн. Фото: Nato.

Наразі перспективи вступу України до НАТО виглядають досить примарними через настрій президента США, але агресивна політика Росії може змусити Дональда Трампа переглянути свої погляди щодо України та інших країн, що прагнуть до Альянсу, так що їх кількість може швидко зрости з 29 до 40. Таку думку "Обозревателю" висловив голова Всеукраїнської громадської організації "Україна в НАТО", член Атлантичної ради України Юрій Романюк, передають Патріоти України.

Перш за все, експерт наголосив: "Усі ці розмови про те, що Україна нібито не відповідає критеріям НАТО - це абсурд. Це дипломатична ширма, за якою ховаються, щоб зберегти обличчя і нікого не образити. Для прикладу: армія Чорногорії, яка щойно вступила до НАТО, не перевищує чисельності військовослужбовців української армії, що перебувають у місті Коломия. Насправді причина не в цьому. Головна причина - це війна, корупція в країні, невирішені проблеми кордонів із Росією".

Разом із тим Романюк визнав: для вступу до Альянсу Україні необхідний "локомотив" у вигляді США і Великобританії. Зокрема, необхідна підтримка на рівні тієї, яку Україні надавали президенти Джордж Буш-молодший та Білл Клінтон.

На думку експерта, сьогодні глава Білого дому не ставить перед собою завдання членства України в НАТО, але його позиція може змінитися, і допоможе йому в цьому президент Росії.

"Швидше за все, Путін зробить усе, щоб позиція Трампа змінилася. Оптимізму в цьому додають 59 ракет "Томагавк", які були випущені по сирійському військовому аеродрому. Трампа змусили це зробити - Путін і Асад. Те ж саме і тут. Думаю, Путін зажене в НАТО ще з десяток країн, і Альянс скоро матиме не 29 членів, а 40", - припустив Романюк.

За пів року до Польщі приїхала рекордна кількість українців: Про людей якого віку йдеться і чим вони займаються

неділя, 19 січень 2025, 8:23

Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...

На концерті Кобзона аншлаг знов підскочив: Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати ворога станом на 19 січня

неділя, 19 січень 2025, 7:39

Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 19.01.25 орієнтовно склали: