Президент з трибуни парламенту наголосив, що фактично положення закону вступлять у дію, лише у випадку сухопутної операції ЗС Росії проти України, про підготовка котрої попереджає розвідка.
Верховна Рада затвердила указ президента Петра Порошенка про введення воєнного стану. За відповідне рішення проголосували 276 депутатів, зазначають Патріоти України.
Під час виступу в Раді президент повідомив, що частково змінив свій указ. Він запропонував запровадити воєнний час не по всій території України, а лише в 10 областях.
Йдеться про області, розташовані вздовж російського, молдавського кордону та на узбережжі Чорного та Азовського морів.
До цього переліку входять Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька, Луганська, Донецька, Сумська, Харківська, Чернігівська, Вінницька області. Відповідно до указу президента, воєнний стан вводиться з 9 години 28 листопада. Він триватиме 30 днів, тобто до 27 грудня.
Раніше президент Петро Порошенко повідомив, що вирішив змінити свій указ про ведення воєнного стану, скоротивши його термін з 60 до 30 днів.
За процедурою, пропозицію запровадити воєнний стан президенту подала Рада нацбезпеки і оборони.
Таке рішення було ухвалене через атаку Росії у Чорному морі, яка завершилась захопленням 3 українських кораблів та 23 моряків.
Рішення РНБО містить 12 пунктів з них останній – Таємно.
Президент підписав указ, який подав на затвердження парламенту. Його оприлюднили за годину до початку засідання Верховної Ради.
Державним органам надаються доручення щодо:
- введення в дію плану запровадження та забезпечення заходів правового режиму воєнного стану в Україні;
- забезпечення постачання Збройним Силам України, іншим військовим формуванням матеріально-технічних ресурсів і майна, надання послуг та їх фінансування в обсягах, що необхідні для ефективного виконання покладених на них завдань в особливий період;
- приведення у готовність до виконання завдань за призначенням в особливий період із введенням ступеня ПОВНА ГОТОВНІСТЬ визначених об'єктів єдиної державної системи цивільного захисту, її функціональних та територіальних підсистем;
- утворення рад оборони та забезпечення сприяння військовому командуванню у запровадженні та здійсненні заходів правового режиму воєнного стану.
Комітет з питань національної безпеки й оборони підтримав запровадження воєнного стану.
США можуть припинити свою участь у програмі щодо притягнення Росії до відповідальності за воєнні злочини. У Вашингтоні відмовляються називати РФ агресором, передають Патріоти України з посиланням на The Telegraph. За даними видання, США не захотіла на...
Президент Росії Володимир Путін не проти перемовин щодо закінчення війни. Однак він хотів би хотів би, щоб переговори тривали на тлі воєнних дій, масованих обстрілів України та продовження контактів з президентом США Дональдом Трампом. Путіну потрібно,...