Польський політолог і публіцист Єжи Тарґальський поділився своїм баченням того, коли і за яких умов відбудеться розвал Росії, повідомляють Патріоти України з посиланням на Польське Радіо. За його словами, Росія – це паразит, нездатний розвиватися самостійно. І, як кожен паразит, не може жити без годівника. Аналіз розвитку Росії протягом останніх трьохсот років показує певну закономірність: цикл починається експансією. Чим більше Росія вкраде і підкорить, тим більше часу потребує на споживання цього. В якийсь момент експансія стикається з опором, що доводить до застою, спроби реформ і розпаду. Тоді настає стабілізація і Росія переходить у черговий цикл експансії. Єжи Тарґальський висловив погляд, що головна умова, яка має бути сповнена, щоб Росія розвалилася – це, просто, не годувати її, тобто продовжити період браку експансії. Це спричинить стагнацію і розпад.
Публіцист почав аналіз з періоду російської експансії в ХІХ столітті, через наступні події, в тому числі дві світові війни. Як звернув увагу, після другої світової війни, приблизно 1948 року, почався період стримування, що довів до розладу в совєтській Росії після смерті Сталіна. Проте, совєтам вдалося представити прихід до влади Хрущова як зміну системи і Захід перестав їх стримувати. Ця експансія тривала до 1980 року. Наступ на Афганістан довів до того, що Захід перейшов до опору і почався період блокування експансії.
За словами Єжи Тарґальського, прихід до влади Путіна 2000 року зупинив період розпаду Росії і знову почалася експансія. Цей етап закінчився 2014 року, коли російську експансію зупинили українці.
Коли порівняти періоди стримування, що були причиною внутрішніх проблем, виявиться, що вони тривають приблизно 9 років. Це означало б, що якщо Росія не здобуде від Заходу жодних поступок, то приблизно 2023 року в цій країні почнеться стадія розпаду.
Шляхом порятунку для Росії є зміна тамтешньої системи, тобто перетворення паразита в нормальну країну, здатну на самостійний розвиток, – прокоментував Єжи Тарґальський. Як він додав, такі спроби вже були. 1906 року прем’єр-міністром став Столипін, автор революційних змін зверху вниз. Він твердив, що Росія протягом 25 років повинна утриматися від війни. Це мислення не було типовим для правителя Росії, і його реформи дуже цікаві. Поляки не розуміють, як у Росії виглядало надання земельної власності, різні маніяки твердять, що якби не воно, ми були б щасливішими. За словами публіциста, якби його не було, не було б наділення землею на польських умовах і тимчасового уряду – все існувало б лише на російських уомвах. Селяни були прив’язані до землі, вони були вільними в особистому сенсі, але не могли залишити громаду; якщо не були спроможні заплатити земельний податок, землю в них забирали і віддавали комусь іншому. Один вид неволі замінено іншим. Нормальні економічні відносини не могли розвиватися. Столипін звільнив селян. Скасував нагляд спільноти за ними. Вони стали власниками своєї землі. Через те, що в Росії землі було обмаль, 3,5 мільйона хліборобів переселено в Сибір, де вони отримали чималі наділи й могли будувати нове життя.
Єдина серйозна спроба змінити російську систему закінчилася катастрофою. Отже, циклічний розвиток Росії є природним. Ми можемо сподіватися, що Росія почне черговий цикл розвалу, але захищатиметься перед цим, намагаючись дестабілізувати ситуацію в різних частинах світу, – підсумував доктор Єжи Тарґальський.
США можуть припинити свою участь у програмі щодо притягнення Росії до відповідальності за воєнні злочини. У Вашингтоні відмовляються називати РФ агресором, передають Патріоти України з посиланням на The Telegraph. За даними видання, США не захотіла на...
Президент Росії Володимир Путін не проти перемовин щодо закінчення війни. Однак він хотів би хотів би, щоб переговори тривали на тлі воєнних дій, масованих обстрілів України та продовження контактів з президентом США Дональдом Трампом. Путіну потрібно,...