"Один з найближчих радників Владислава Суркова Олексій Чеснаков у своєму телеграм-каналі зазначив, що припинення Україною договору про дружбу з Росією ставить під сумнів всю систему російсько-українських угод", - пише у своєму блозі Віталій Портников, повідомляють Патріоти України, і продовжує:
"Немає договору про дружбу - немає договору по Азовському морю і Керченської протоки. Така юридична і політична логіка, причинно-наслідковий зв'язок. Таким чином, Україна сама себе позбавляє права вільного судноплавства в цьому регіоні", - зазначає Чеснаков.
Оприлюднення цієї позиції зовсім не випадково відбулося саме сьогодні, у день зустрічі в "нормандському форматі", учасники якої повинні обговорити ситуацію, яка склалася навколо керченської кризи. Це те, що буде доводити учасникам зустрічі Владислав Сурков: Україна сама руйнує правовий простір двосторонніх домовленостей, а Росії залишається хіба що скрушно розводити руками і дивуватися київським "провокаторам".
Але ця логіка брехлива за самою своєю суттю. Це приблизно як вічні російські докази того, що вступ України до НАТО загрожує інтересам національної безпеки Росії, а сама "миролюбна" Росія нікому не загрожує, а тільки дивується агресивності НАТО і політиці розширення альянсу. Але Росія напала на Україну, окупувала Крим і розв'язала війну на Донбасі саме тоді, коли Україна була позаблоковою державою. А ось якби Україна була членом НАТО, агресор б зупинився біля наших кордонів, як він зупинився біля кордонів країн Балтії.
Те ж саме - і з договором по Азовському морю. Росія напала на наші кораблі тоді, коли ще діє договір про дружбу між двома країнами, а значить - ніяка система російсько-українських угод не розмивається навіть за визначенням радника Суркова. Проте це не завадило росіянам обстріляти українські кораблі і захопити в полон їхні екіпажі. Не кажучи вже про те, що ніякої свободи судноплавства у акваторії Керченської протоки та Азовського моря вже давно немає - Росія робить все можливе, щоб силою довести своє право контролювати і протоку, і море.
Але Москві зараз важливо інше - довести, що ніякого правового простору між Росією і Україною не існує - і не через російську агресивність, а через українську неконструктивність. І після констатації цієї "неконструктивності" продовжувати нав’язувати право сили замість міжнародного права усюди, де Москві дозволять це зробити".
Промовистим індикатором впливу погроз Путіна вдарити по США, Великобританії та Франції за дозвіл запускати їхні ракети по території рф, стала реакція фінансових бірж Європи та США: Зростання ділової активності триває. На тлі атаки Росії балістичною рак...
Колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель під час свого перебування на посаді намагалася перешкодити прагненню України швидко приєднатися до НАТО, адже боялася військової відповіді з боку російського диктатора Володимира Путіна. Про це вона розповіла у...