Росія почала буріння в українських водах Чорного моря

Бурова установка "Сиваш" була незаконно захоплена РФ під час анексії Криму.

Бурова вишка. Фото: UAwireУкраїнські прикордонники повідомили про порушення норм міжнародного морського права з боку Росії. Представники Держприкордонслужби зафіксували факт проведення бурових робіт на морському шельфі України, інформують Патріоти України про повідомленні офіційного сайту правоохоронного органу.

Зазначається, що про інцидент вже повідомлені профільні міністерства і відомства. «16-17 липня кораблем морської охорони Держприкордонслужби у взаємодії з літаком Військово-морських сил ЗСУ, був виявлений і задокументований факт відбуксирування самопідйомної бурової установки "Сиваш" з рейду порту н. п. Чорноморське (тимчасово окупована територія Криму) в район Голіцинського газового родовища, розташованого у виключній морській економічній зоні України», - йдеться в повідомленні.

У 2014 році зазначена платформа, що належить "Чорноморнафтогазу", була незаконно захоплена Росією під час анексії Криму. «Ця діяльність пов'язана з продовженням РФ незаконних розвідувально-бурових робіт на морському шельфі України, що є грубим порушенням норм Конвенції ООН по морському праву та закону України «Про виключну (морську) економічну зону України», - йдеться в заяві Держприкордонслужби. Екіпажам буксира і СПБУ «Сиваш» було заявлено про порушення законодавства з їхнього боку і про відповідальність за протиправні дії. Також під час обстеження району родовища на бурових установках і платформах прикордонники зафіксували факт перебування збройних осіб.

«Держприкордонслужба поінформувала зацікавлені Міністерства і відомства за фактами порушення міжнародного морського права і законодавства України Росією. Зараз Міністерство закордонних справ готує ноту, яка буде офіційно передана російській стороні», - повідомили у відомстві.

"Ніхто не стукає у двері": Західні компанії не готові повертатися в Росію на умовах Кремля, - Bloomberg

п’ятниця, 18 квітень 2025, 12:52

Володимир Путін доручив уряду створити нову правову основу для іноземних компаній, які в майбутньому можуть захотіти інвестувати в Росію. Це, за даними Bloomberg, є найбільш конкретним сигналом того, що Москва готується до зняття санкцій і повернення з...

Справа не лише в позиції Трампа: Експерт оцінив, чи зможе Україна купити у США 10 ЗРК Patriot

п’ятниця, 18 квітень 2025, 12:18

Сполучені Штати здатні випускати на рік 12-16 пускових систем до зенітно-ракетних комплексів Patriot, що становить близько двох дивізіонів. Про це в ефірі 24 Каналу повідомив заступник гендиректора компанії із виробництва засобів радіоелектронної борот...