Росія змінює баланс сил у акваторії Чорного і Азовського морів, зміцнюючи своє військове угрупування в регіоні. При цьому Кремль не боїться, що Захід дасть відсіч його військовим приготуванням. Таку думку висловив у ефірі ObozTV аналітик Українського інституту майбутнього Ігар Тишкевич, коментуючи посилення Чорноморського флоту РФ новим бойовим кораблем "Орєхово-Зуєво" з крилатими ракетами "Калібр" на борту, повідомляють Патріоти України.
"Військово-морський флот РФ посилює свою присутність в акваторії Чорного і Азовського морів, щоб змінити баланс сил на морі. Є дві найпотужніші держави у Чорному морі — Румунія і Туреччина. Сьогодні у Росії з Туреччиною немає великих конфліктів, є певні суперечки, але вони реалізують спільні програми. Туреччина нейтральна, а румуни досить агресивно поставилися до кризи в Азовському морі. Якщо РФ мілітаризує акваторію моря — це нормальна для Росії практика погроз не через економічні потуги, а через військову силу", — пояснив Тишкевич.
Експерт прокоментував вимогу деяких країн Євросоюзу, зокрема Бельгії та Литви, посилити санкції проти Росії через кризу в Азовському морі. "В ЄС можуть виступати за посилення санкцій, але як проголосують Італія, Іспанія, Греція, Німеччина, Франція?" — наголосив він.
"Уявіть собі — Еммануель Макрон виходить на тлі протестів і каже — сьогодні для забезпечення мирного судноплавства у портах України в Азовському морі ми повинні відправити у Чорне море два есмінці. Або Німеччина на тлі того, що Ангела Меркель ітиме, каже — ми п'ять років виступали виключно за політичний діалог, а сьогодні давайте відправимо у Чорне море 2-3 німецькі кораблі", — зазначив аналітик. За словами Тишкевича, Європа сьогодні зайнята своїми проблемами, чим і користується Кремль.
США можуть припинити свою участь у програмі щодо притягнення Росії до відповідальності за воєнні злочини. У Вашингтоні відмовляються називати РФ агресором, передають Патріоти України з посиланням на The Telegraph. За даними видання, США не захотіла на...
Президент Росії Володимир Путін не проти перемовин щодо закінчення війни. Однак він хотів би хотів би, щоб переговори тривали на тлі воєнних дій, масованих обстрілів України та продовження контактів з президентом США Дональдом Трампом. Путіну потрібно,...