Брак медиків на Донбасі пояснюється не бюрократичними затримками, а тупістю у вирішенні цього питання керівництва Міноборони.
Про це в інтерв'ю заявив керівник Першого добровольчого мобільного госпіталю ім. Миколи Пирогова Геннадій Друзенко, зазначають Патріоти України.
"Зараз ми маємо близько 30 медиків-добровольців, як у військових частинах, так і в прифронтових лікарнях. На жаль, з переходом формату АТО в ООС ми п'ятий місяць воюємо не так з пораненнями і хворобами, як з тупістю генерального штабу. Який, з одного боку, заявляє, що у них не вистачає медиків, як і всіх, нагадаю, що тільки в 2018 році з лав ЗСУ звільнилися понад 11 тисяч осіб - але з іншого боку, коли ми пропонуємо без додаткового бюджету, без будь-яких структур, просто заповнювати це на ротаційній основі цивільними медиками, кваліфікованими лікарями, які їдуть у відрядження згідно з наказом Міністерства охорони здоров'я, тупості генералів з великими погонами немає меж. Тобто говориш: "У мене є медики, у вас є потреба, є офіційні відрядження, є наказ МОЗ. Давайте ви робите заявку, ми вам привозимо людей. Додаткових витрат не треба, тут тільки всі мотивовані". І тут починаються питання: "А чому ви не підписуєте контракт?" Ті, хто хотів підписати контракт, - підписав. Хтось не може залишити батьків хворих, у кого діти, хтось то не готовий міняти життя і йти на військову службу, кого сім'я тримає. Ми не конкуруємо з тими, хто йде на контракт. Якщо ви не можете контрактом залучити людей - ми можемо підставити плече і закрити цю діру у вашій проблемі. Все зводиться до того, що ми ходимо по колу, говоримо, говоримо", - пояснює він.
За його словами, на даний момент проблема полягає в тому, що в керівництві Міноборони немає порядку залучення медиків.
"Це не бюрократія. Бюрократія була до цього, коли ми працювали з антитерористичним центром СБУ. Тоді було непросто, але там люди розуміли, про що йде мова. А тут знов за рибу гроші - ходимо по колу, тому що немає порядку залучення медиків. Розробіть порядок залучення! Причому звертаємося не тільки я, Друзенко Геннадій, якого занесло в медицину. є звернення комітету з питань охорони здоров'я, є звернення народного депутата і голови комітету Ольги Богомолець. Ми ходили до Полторака, до Муженка, обговорювали цю тему з главами військово-медичного управління. Але все зводиться до питання: а чого ви не підписуєте контракт?" - додає волонтер.
Жителі тимчасово захоплених військами Росії населених пунктів на Луганщини все частіше залишаються без житла та земельних ділянок. Окупанти "віджали" у регіоні ще 18 тисяч гектарів землі, яку вони самі ж визнали такою, що не має власників. Про це повід...
Співробітники Служби безпеки України викрили на Дніпропетровщині підприємство, що допомагало Росії будувати лабораторії, в яких ворог розробляє ядерну зброю. Про це йдеться на офіційному сайті Служби безпеки України, передають Патріоти України. За інфо...