Скрепам доведеться непереливки: У Держдепі США розповіли, які обмеження можуть очікувати РФ у разі введення нових санкцій

Паралельно з цими санкціями Конгрес США розглядає ще один законопроект, в економічній частині якого є заборона на операції і заморожування активів у США семи російських банківських структур.

Девід Теслер. Фото: Рейтерс.

6 листопада представник Держдепартаменту США Девід Теслер в інтерв′ю розповів, які саме обмеження можуть очікувати РФ у разі введення нових санкцій. Він нагадав, що Держдеп почав підготовку нового пакета санкцій через те, що влада РФ не надала протягом 90 днів гарантій того, що не використовуватиме нервово-паралітичних речовин, і не дала згоди на перевірки ООН, передають Патріоти України.

"Закон не передбачає обов'язкового набуття чинності санкції сьогодні. Тож ми не оголошуємо набуття чинності якихось обмежень. Ми збираємося обережно і вдумливо опрацьовувати наші наступні кроки. Про те, якими вони будуть, ми повідомимо пізніше", – підкреслив Теслер.

Він заявив, що другий пакет санкцій передбачає введення жорстких обмежень щодо Росії:

1. Заборона для американських банків на надання кредитів уряду Росії, якщо це не кредити на придбання продуктів харчування чи сільськогосподарської продукції.

2. Практично повна заборона на взаємну торгівлю. Винятком є експорт зі США товарів сільськогосподарського сектору.

3. Обмеження або заморожування дипломатичних відносин між США та урядом Росії.

4. Заборона на авіаперельоти компаніям, які контролює уряд країни. Під цю норму підпадає "Аерофлот".

5. Уведення персональних санкцій проти людей, які брали участь у поширенні хімічної зброї.

Теслер підкреслив, що мова йде про заборону на будь-які контракти та угоди між урядом США і людьми з "чорного" списку. Окрім того, забороняють імпорт у США продукції або послуг, вироблених тими, хто потрапив під санкції, або пов'язаними з ними компаніями. Винятками є товари чи послуги, особливо значущі для безпеки США, або ситуації, коли замінити постачальника неможливо.

"Санкції працюють. Вони завдають збитків російській владі, а також тим, хто допомагає Росії здійснювати її підривні дії. Ми робимо так, щоб розплата за дії всіх цих суб'єктів була вищою. Ми хочемо донести до них думку про те, що не можна й далі безкарно вчиняти такі дії. Санкції будуть діяти доти, доки ми не побачимо принципової зміни поведінки", – заявив він.

Теслер додав, що паралельно з цими санкціями Конгрес США розглядає ще один законопроект, в економічній частині якого є заборона на операції і заморожування активів у США семи російських банківських структур, що вже є в санкційному режимі, зокрема "Сбербанка", "ВТБ", "ВЭБа" та "Промсвязьбанка". На практиці це буде означати неможливість для цих банків стандартних доларових розрахунків через коррахунки в банках США.

Окрім цього, текст містить фактичну заборону на операції з російським держборгом із терміном обігу понад два тижні (але це буде стосуватися тільки нових випусків). Документ пропонує поширити моніторинг порушення санкцій на діяльність страхових компаній, а також визнати Росію державою, що спонсорує тероризм, розповів він. "Законопроекти, які розглядають у Сенаті, свідчать про глибоке і серйозне невдоволення з боку Конгресу, адміністрації та народу США щораз більшою підривною діяльністю з боку Росії. І ця активність [Москви] зберігається, незважаючи на всі кроки з нашого боку", – сказав Теслер.

У Дніпрі патріоти не дали «тітушкам» зірвати Куліш-Фест: Організаторами неподобства називають відомого «слугу»-українофоба, бачили наче і радника-"диверсанта" Банкової (фото, відео)

субота, 18 вересень 2021, 22:07

«Туристи Зеленського», явно не місцеві, провокували гостей фестивалю та викрикували провладні заклики. Спроба влаштувати погром закінчилась для провокаторів плачевно: першими схоже збігли організатори, щоб не потрапити в «полон». Більше сотні люмпенізо...

​Шлях до царювання Володимира III: "Законопроєкт про олігархів має на меті зробити ручними всі телеканали в Україні… Це не що інше, як путінізм", - Герасимов

субота, 18 вересень 2021, 21:10

Путіна в 2000-х не знищена ще російська опозиція, а далі і царедворці «охрестили» Володимиром II, натякаючи на удавану тираном спадковість від Володимира Хрестителя. Зеленський теж вважає, що йому замало влади, і демонструє прагнення до абсолютизму. Єд...