
Росія через конфлікт з Україною втратила понад 50 мільярдів доларів. Про це пише "Новая газета", посилаючись на дослідження директора з проблем міжнародного розвитку Інституту сучасного розвитку та члена експертної групи "Європейський діалог" Сергія Кулика, повідомляють Патріоти України.
"Згортання кооперації з Україною призвело до необхідності вливань десятків мільярдів доларів у цілий ряд секторів і програм, що погіршує й без того сумнівні перспективи економічного зростання в Росії", - написано в матеріалі.
Відзначається, що якби Москва не стала перешкоджати підписанню Києвом Угоди про асоціацію з Європейським союзом, то скорочення товарообігу відбувалося б з невеликою швидкістю.
"Замість цього ми побачили драматичний розрив, у результаті якого російський експорт в Україну скоротився втричі порівняно з 2013 роком (із $24 млрд до $ 8 млрд). Тільки імпортозаміщення по лінії ОПК, втрата замовлень на українських цивільних підприємствах і ризики для банківського сектора обійшлися Росії в $50 млрд - це в 5 разів більше, ніж очікувався збиток від асоціації України з Європою", - йдеться в повідомленні.
Також звертається увага на залежність анексованого Криму від бюджетних вливань Росії - на облаштування життя в регіоні з 2014 року з федерального бюджету було витрачено від 300 до 470 млрд рублів. У 2018 році доходи Криму на 77% забезпечуються фінансовими ресурсами з Москви. Кулик зазначив, що Крим після анексії став регіоном із найслабшими стандартами життя в Росії.
Країни Європи повинні готуватися не лише до деокупації українських територій, а й до можливого розпаду Російської Федерації, ризик якого зростає з кожним днем війни в Україні. Такий сценарій може супроводжуватися виходом окремих регіонів зі складу РФ, ...
Підрозділ заслужив високий авторитет у війську завдяки успішному виконанню бойових завдань та дбайливому ставленню до особового складу. Бригада «Рарог» уже прийняла близько сотні військовослужбовців, які повертаються на службу після СЗЧ за спрощеною пр...