"Стали на бік гонителів": Глава РПЦ звинуватив Вселенський патріархат в агресії

На єпархіальних зборах Москви Кирило також поскаржився на ігнорування Вселенським патріархатом урочистостей з нагоди 1030-річчя Хрещення Русі, які проходили в Москві в липні.
Патріарх Кирило. Фото: ВВС.

Патріарх Московський Кирило (Гундяєв) звинуватив Вселенський патріархат в агресії в зв'язку з наданням автокефалії Православній церкві України, передають Патріоти України.

На єпархіальних зборах Москви Кирило поскаржився на ігнорування Вселенським патріархатом урочистостей з нагоди 1030-річчя Хрещення Русі, які проходили в Москві в липні. "У той час, як представники помісних православних церков прибули до Москви і до Києва для того, щоб молитися і святкувати разом з нами, посланці Константинополя були зайняті іншим. Вони спілкувалися зі світськими діячами і з людьми, далекими від православної церкви", - цитує предстоятеля РПЦ прес-служба російської церкви.

"На жаль, на цьому антиканонічна агресія Константинополя не зупинилася. 11 жовтня Константинопольська патріархія повідомила про рішення, прийняті її синодом: надати автокефалію українській церкві, яка насправді про це не просила; відновити в священному сані керівників українського розколу, скасувати всі накладені на них канонічні заборони і без розбору прийняти всіх їх і їх послідовників у церковне спілкування; скасувати дію підписаної 332 роки тому соборної грамоти про перехід Київської митрополії до складу Московського патріархату; відкрити в Києві свої ставропігії", - обурився Кирило.

Він також звинуватив Вселенський патріархат у підтримці гонінь на УПЦ МП. "Фактично синод Константинополя і його патріарх стали на бік гонителів. Кажу про це з великим болем, адже мова про церковну владу Помісної церкви, яка була нам матір'ю", - заявив Кирило.

Точно в ціль: Дрон прицільно атакував БМП окупантів, яка рухалась на швидкості (відео)

понеділок, 2 жовтень 2023, 13:22

Бійці 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади прицільно влучили дроном-камікадзе в російську БМП-3, яка рухалася на повному ходу. Про це повідомила пресслужба бригади, передають Патріоти України. "Процес і результат ураження видно з дво...

Аналітики з'ясували, хто може очолити ПВК "Вагнер" після смерті Пригожина

понеділок, 2 жовтень 2023, 12:56

Найманці групи "Вагнера" знаходяться в підвішеному стані. Ведуться серйозні суперечки щодо того, хто очолить приватну військову кампанію після смерті Євгена Пригожина, передають Патріоти України. Аналітики Інституту вивчення війни нагадали, що президе...