Генерал Герберт Макмастер, який напередодні був призначений на посаду нового радника з національної безпеки президента США Дональда Трампа, вважає, що "філософія стримування" Росії, яку сповідали США та НАТО, зазнала поразки на прикладі України. Про це йдеться у статті про нового директора Ради нацбезпеки США, опублікованій на сайті "Європейської правди", передають Патріоти України.
Повідомляється, що у травні 2016 року, виступаючи у впливовому американському центрі CSIS, Макмастер зазначив, що Росія посилилась у час, коли США здійснювали стратегічне згортання військової присутності у низці регіонів. Макмастер прямо заявив, використовуючи приклади України та Криму, що філософія стримування Росії, яку сповідали США та НАТО, зазнала провалу.
"Зараз ми усвідомили загрозу з боку Росії, яка до останнього часу вела обмежені війни з чітко визначеною метою: анексувала Крим, вдерлась в Україну (і все це з нульовими для себе втратами), консолідувала набуті території й при цьому нашу реакцію на це подає як агресивну", - заявляв Макмастер.
За його словами, сам підхід до військового стримування має спиратись на ідею заподіяння значної шкоди агресору не лише на етапі контрудару, а просто в ході оборони передових, щоб супротивник усвідомив, що він не зможе досягнути своєї мети за прийнятних для нього втрат. "Саме так, а не шляхом умовного балансу сил та загрози удару у відповідь вже після акту агресії. Останній досвід показав нам, що останній підхід є неадекватним", - заявляв він.
Нагадаємо, напередодні президент США Дональд Трамп оголосив про призначення генерал-лейтенанта Герберта Макмастера радником з питань національної безпеки замість Майкла Флінна, який нещодавно подав у відставку.
Братислава має намір розблокувати 18-й пакет санкцій Євросоюзу проти Росії вже завтра, 18 липня. Про це у четвер, 17 липня, повідомив прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо через Facebook, передають Патріоти України. Водночас він заявив, що після цього...
Як відомо, І українське, і російське війська шукають ефективні способи ліквідації дронів на оптоволокні, тож в обох сторін з'являються нові гвинтівкові кулі. Шляхом спеціально розробленої бойової частини вони можуть щільно та швидко "розкидати" осколк...