Труїли людей ним вже давно: Частину ампул "Новачка" російські спецслужби загубили під час доставлення в Чечню

у квітні 2002 року один із керівників чеченських бойовиків Хаттаб на прізвисько Чорний Араб помер від зупинки дихання після розпечатання листа. І це зовсім не поодинокий випадок "успіхів" "Новачка".
Труїти людей "Новачком" росіяни почали вже давно. Фото: Рейтерс.

Нервово-паралітичний агент "Новачок" використовували російські силові органи для знищення лідерів чеченських бойовиків, а деяку частину ампул з отруйною речовиною загубили під час перевезення в республіку. Про це 4 липня російська "Новая газета" повідомила, посилаючись на неназваного генерала спецслужб РФ, передають Патріоти України.

Видання нагадало, що у квітні 2002 року один із керівників чеченських бойовиків Хаттаб на прізвисько Чорний Араб помер від зупинки дихання після розпечатання листа. У матеріалі цей симптом називають характерною ознакою отруєння в британському Солсбері екс-полковника ГРУ Сергія Скрипаля та його доньки Юлії.

У 2007 році російський суд розглядав справу про вбивство в 1995 році банкіра Івана Ківеліді. Бізнесмен загинув від того, що на телефонну трубку в його робочому кабінеті нанесли отруйну речовину.

У матеріалах справи нібито були свідчення хіміка Леоніда Рінка, який працював на полігоні міноборони РФ у Шиханах (Саратовська область), про те, що в середині 90-х він продавав чеченським кримінальним авторитетам ампули з такою отрутою.

Його так і не притягли до кримінальної відповідальності, залишивши у статусі свідка. Зараз Рінк виступає на державному телебаченні РФ як експерт у справі Скрипалів. Газета не відкидає, що і до Рінка "хтось приторговував бойовими отруйними речовинами".

У публікації також є припущення, що в липні 2003 року від отрути міг загинути заступник головного редактора "Новой газеты" Юрій Щекочихін, а у квітні 2004 року – чеченський авторитет Леча Ідігов на прізвисько Борода. В обох перед смертю було прискорене випадання волосся і синдром моментального старіння.

Ідігов і Щекочихін були знайомі – під час воєнного конфлікту в Чечні з різних боків лінії фронту займалися обміном полоненими і заручниками.

У вересні 2004 року за загадкових обставин помер колишній охоронець мера Санкт-Петербурга Анатолія Собчака Роман Цепов. Його охоронне підприємство надавало послуги не тільки міським чиновникам, але й кримінальним авторитетам, уточнюють у розслідуванні. Симптоматика його хвороби: синдром постійної втоми, відмова внутрішніх органів, ураження спинного мозку.

"Жодну із цих справ не було належно розслідувано. Ніхто навіть не намагався розглядати їх у загальному контексті", – підсумували журналісти. Водночас вони припускають, що "продана отрута, як і раніше, не підконтрольна російській державі".

Дотисли всупереч диверсіям Москви: Фіцо оголосив, що Словаччина не блокуватиме 18 пакет санкцій Євросоюзу

четвер, 17 липень 2025, 23:41

Братислава має намір розблокувати 18-й пакет санкцій Євросоюзу проти Росії вже завтра, 18 липня. Про це у четвер, 17 липня, повідомив прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо через Facebook, передають Патріоти України. Водночас він заявив, що після цього...

Там, де геть безсилі засоби РЕБ: На фронті з'явилася нова технологія протидії оптоволокну – ЗМІ

четвер, 17 липень 2025, 23:25

Як відомо, І українське, і російське війська шукають ефективні способи ліквідації дронів на оптоволокні, тож в обох сторін з'являються нові гвинтівкові кулі. Шляхом спеціально розробленої бойової частини вони можуть щільно та швидко "розкидати" осколк...