Це наша споконвічна територія: Японія направила протест РФ у зв'язку з планами Кремля розмістити війська на Курильських островах

22 лютого глава Міноборони РФ Сергій Шойгу оголосив, що до кінця 2017 року на Курильських островах буде розгорнуто військову дивізію.

Розміщення військової дивізії на Курильських островах загрожує безпеці Японії. Фото: russiatodaynews.ru.

Уряд Японії направив протест Росії у зв'язку з планами Міноборони розмістити до кінця року дивізію на Курильських островах. Про це в четвер, 23 лютого, повідомило агентство ТАСС з посиланням на генерального секретаря кабінету міністрів країни Єсіхіде Сугу, передають Патріоти України.

«Ми уважно стежимо за діями Росії в районі чотирьох північних островів. Зараз ми збираємо додаткову інформацію в зв'язку з недавніми повідомленнями про плани по розміщенню дивізії», - заявив Суга. При цьому, за його словами, Токіо «виступає за продовження переговорів з проблеми цих островів і пошук взаємоприйнятного рішення».

У МЗС Японії також уточнили, що зміцнення військової присутності Росії на Курильських островах «суперечить позиції Токіо, яка полягає в тому, що це споконвічні території Японії».

Днем раніше японський посол в Росії Тойохісі Кодзука попередив, що розміщення дивізії викличе невдоволення у керівництва Японії.

22 лютого голова Міноборони РФ Сергій Шойгу оголосив, що до кінця 2017 року буде посилено оборону Курильських островів. «У нас ведеться активна робота щодо захисту Курил. Там у нас повинна розміститися дивізія, ми також повинні в цьому році завершити [облаштування]», - заявив міністр.

Зараз на Курилах розгорнута 18-я кулеметно-артилерійська дивізія РФ.

За підсумками закінчення Другої світової війни між Москвою і Токіо не укладено мирний договір. Основною перешкодою для підписання документа є невирішена суперечка навколо південної частини Курил, а саме найбільших островів: Ітуруп, Кунашир, Шикотан і група Хабомаї.

Хіти тижня. Вражаюче пророцтво: Каддафі перед смертю розповів про майбутнє України, Білорусі та Росії (відео)

вівторок, 12 грудень 2017, 23:20

Політик вважав, що загострення відносин між Україною та Росією неминуче, оскільки Київ бере курс на ЄС та НАТО. В інтернеті оприлюднили відео з інтерв'ю екс-президента Лівії Муаммара Каддафі перед смертю, повідомляють Патріоти України. Тоді в інтерв'ю ...

Безпрецедентна підтримка: Трамп санкціонував передачу Україні летальної зброї

вівторок, 12 грудень 2017, 22:25

Дональд Трамп підписав оборонний бюджет США, в якому передбачено $350 мільйонів для України. Підписаний сьогодні президентом Дональдом Трампом закон про бюджет США на 2018-й рік на потреби національної оборони санкціонує передачу Україні летального озб...