Тухла "консерва" псує повітря: Президент Чехії запропонував Раді ЄС зняти санкції з РФ

За словами Мілоша Земана, "такі покарання не є корисними для обох сторін".

Мілош Земан. Фото:podrobnosti.ua

Чехія повинна ініціювати обговорення зняття санкцій ЄС з Росії на засіданні Європейської ради. Про це заявив президент Чеської республіки Мілош Земан, передають Патріоти України.

Земан висловив задоволення тим, що прем'єр-міністр Андрeй Бабiш виступив проти антиросійських санкцій. "Ці покарання не є корисними для обох сторін. Я радий, що прем'єр-міністр публічно заявив про їхню неефективність", - сказав чеський лідер.

Він запропонував Європейській раді почати обговорення їхньої доцільності. Чеська Республіка повинна активно працювати над цим питанням, підкреслив Земан.

"Новий уряд в Італії виступає проти санкцій, а Австрія після візиту Путіна заявляє про те ж саме", - зазначив глава держави.

Попри те, що лідери Італії дійсно наполягають на знятті санкцій ЄС і хочуть просувати це питання на Раді ЄС, австрійський канцлер Себастіан Курц після прийому глави РФ запевнив, що Відень повністю прихильний єдиній позиції Європейського Союзу щодо Росії.

30-31 серпня всі 28 міністрів закордонних справ ЄС зустрінуться для переговорів у Австрії. Очікується, що під час зустрічі Лондон запропонує нові санкції проти РФ у відповідь на застосування хімічної зброї у Британії та Сирії.

31 липня Євросоюз запровадив санкції проти 6 російських компаній, які брали участь у будівництві Керченського мосту. Дипломати заявили, що було запропоновано 8 фірм, але дві були відкинуті після опозиції з боку Німеччини та Італії, які побоювалися шкоди для своїх ділових відносин з Росією.

Багато держав ЄС вигнали російських дипломатів через хімічне отруєння в Солсбері. Але опозиція з боку "голубів", до яких також належать Греція і Угорщина, заблокувала будь-які подальші заходи.

У липні кількість компаній РФ, які потрапили під санкції ЄС, збільшилася до 44. Крім того, ЄС запровадив заборону на в’їзд та заморожування активів для 155 осіб за цим режимом санкцій.

"Історія розсудить": У Китаї зробили чергову розмиту заяву про ситуацію в Україні

четвер, 22 лютий 2024, 15:56

Міністр закордонних справ Китаю Ван І заявив, що "історія розсудить усі нюанси української кризи". За його словами, наразі найголовніше - припинити бойові дії. Ця заява з’явилася на офіційному сайті профільного відомства, передають Патріоти України.

Зеленський вніс у Раду законопроєкт про демобілізацію строковиків: Що передбачає

четвер, 22 лютий 2024, 15:49

Президент Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт про звільнення в запас строковиків після завершення терміну військової служби під час воєнного стану, передають Патріоти України. Джерело: картка законопроєкту №11035 на сайті па...