"Тут насильно ніхто нікого не тримає": Медведєв відповів на претензії Білорусі щодо цін на газ в ЄврАзЕс

Як відомоя, нафтогазовий спір між РФ і Білоруссю триває з початку 2016 року, коли Мінськ заявив про несправедливість ціни на російський газ і в односторонньому порядку став платити за нього за нижчою ціною.

Дмитро Медведєв. Фото:112.ua

Прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв заявив, що Білорусь, яка вимагає знизити ціни на російський газ, "ніхто не тримає" в Євразійському економічному союзі. Про це Медведєв сказав на засіданні Євразійської міжурядової ради в Бішкеку, передають Патріоти України з посиланням на УНІАН.

"Якщо вже цю тему було порушено, скажу два слова про газ. Давайте прямо, без натяків: якби деякі країни, які присутні тут, не входили до складу нашого союзу чи, уявімо собі, вийшли зі складу союзу, вони купували б зараз газ за європейськими цінами – близько 200 доларів за тисячу кубометрів. От і все", - сказав Медведєв.

"І не треба нічого доводити, вправлятися в підрахунках. Все було б значно дорожче. Про це треба пам'ятати, коли приймаються рішення, які блокують або гальмують нашу інтеграцію. Зрештою, тут насильно ніхто нікого не тримає. Ми це з вами розуміємо, ми добровільно все це створили", - наголосив він.

У свою чергу прем'єр-міністр Білорусі Андрій Кобяков різко розкритикував хід реалізації інтеграційних процесів на просторі Євразійського економічного союзу.

"Ми поставили завдання реалізувати фундаментальність свободи руху товарів, послуг, капіталу і робочої сили, що є базисом нашого економічного союзу. Змушені констатувати, що створюються щораз нові перешкоди і бар'єри», - заявив Кобяков.

"Гаразд, нехай буде поки що різниця в цінах на газ. Ми домовилися при підписанні договору про Євразійський економічний союз, що вона буде поступово ліквідована до 2025 року. Але чому ця різниця так різко зростає не на 1%, не на 5% і навіть не на 10%? А різниця в цінах між Білоруссю та Російською Федерацією зросла з 38% на початку 2014-го до 110% у 2016 році.

Чому після створення ЄАЕС замість поступового скорочення різниця стала майже втричі вищою? Яка свобода руху товарів, послуг, капіталу і робочої сили тут може бути?" - заявив він. При цьому Кобяков наголосив, що російські партнери чудово обізнані, що 96% електроенергії в Білорусі виробляється з російського природного газу.

"Як у такій ситуації можна конкурувати на спільному ринку? Білорусь згодна рухатися вперед, але ми проти того, щоб вдавати, що ми рухаємося вперед", - сказав він.

Як повідомлялося, нафтогазовий спір між РФ і Білоруссю триває з початку 2016 року, коли Мінськ заявив про несправедливість ціни на російський газ і в односторонньому порядку став платити за нього за нижчою ціною. Росія, у свою чергу, заявила про зниження безмитних поставок нафти до Білорусі, пов'язавши це як з недоплатою за газ, так і з недопоставками нафтопродуктів до РФ.

У Кім Чен Ина є великий інтерес: Крамаров пояснив, що стоїть за перекиданням солдатів із КНДР у Росію

п’ятниця, 22 листопад 2024, 16:56

Відправлення солдатів з КНДР у Росію є певною навчально-тренувальною місією: війська Північної Кореї не мають досвіду ведення бойових дій, а тут Пхеньяну видалася можливість оцінити рівень своєї армії у бойових умовах та навчити їх. Натомість Росія отр...

У бій ідуть лише камікадзе: Окупанти на одному з напрямків росіяни тестують нову людожерську тактику

п’ятниця, 22 листопад 2024, 16:25

На Донеччині окупанти змінюють тактику малих штурмових груп, і тепер атакують камікадзе. Про це в ефірі «Суспільне новини» розповів Юрій Сиротюк, головний сержант роти вогневої підтримки 5 окремої штурмової бригади, передають Патріоти України. За слова...