У контррозвідці Польщі надіслали в прокуратуру "надсекретну" заяву щодо Смоленської катастрофи

Заява стосується організації візиту польського президента Качиньського до Смоленська і містить інформацію про контакти і співробітництво Служби військової контррозвідки з Федеральною службою безпеки РФ.

Останки президентського літака під Смоленськом. Фото:https://vidomosti-ua.com/

Глава Служби військової контррозвідки Польщі Петр Бончек заявив, що в прокуратуру направлено нові заяви у справі катастрофи президентського літака під Смоленськом. Про це повідомляє Польське радіо, інформують Патріоти України.

"Заява є надсекретною і стосується організації візиту до Смоленська. Вона містить також інформацію про контакти і співробітництво Служби військової контррозвідки з Федеральною службою безпеки. Завтра має відбутися допит екс-прем'єра Польщі Дональда Туска у цій справі", - сказав Бончек.

Він також зазначив, що найважливішими є питання про діяльність служб перед візитом, його безпеку, вжиті заходи, а також дії служби після 10 квітня 2010 року до осені 2015 року.

"Можна з упевненістю стверджувати, що період після 10 квітня був поворотним моментом в діяльності Служби військової контррозвідки. Якщо раніше контакти з ФСБ були службовими і дипломатичними, то після 10 квітня вони перетворилися в співробітництво, яке нагадує союз ... Маємо службу (ФСБ - ред.), в яку входять колишні співробітники НКВС, КДБ і мають підтримку всієї адміністрації Росії, а з іншого боку - Службу військової контррозвідки, яка намагається розширити співпрацю з ФСБ за всяку ціну", - підкреслив керівник СВК.

Він визнав, що багато експертиз, проведених протягом попередніх років, показали, що під час організації польоту в Смоленськ мали місце порушення не тільки з боку Бюро урядової охорони і Міністерства закордонних справ, а й Служби військової контррозвідки Польщі.

Як відомо 10 квітня 2010 року недалеко від військового аеродрому під Смоленськом розбився літак Ту-154М з президентом Польщі Лехом Качиньським з дружиною і польськими високопосадовцями. Тоді загинули всі 96 осіб, які перебували на борту.

Після довгої паузи Росія вивела ракетоносії в Чорне море

п’ятниця, 26 квітень 2024, 23:29

Російські війська вивели на бойове чергування у Чорне море два підводні ракетоносії із вісьмома ракетами Калібр. Про це повідомила пресслужба Сил оборони півдня в п'ятницю, 26 квітня. "Після доволі довгої паузи ворог вивів на бойове чергування в Чорне ...

План зробити це "якнайшвидше": Бельгія обіцяє прискорити передачу Україні своїх F-16

п’ятниця, 26 квітень 2024, 23:24

Раніше повідомлялося, що Бельгія передасть Україні F-16 до 2025 року. Влада Бельгії вирішила передати Україні винищувачі F-16 вже у 2024 році, хоча точні терміни поки що невідомі. Про це на спільній прес-конференції заявили прем'єр Бельгії Александер Д...