"У нас з Україною, як і з росіянами, все переплетено": Лукашенко заявив про готовність супроводжувати вибори на Донбасі

Президент Білорусі запропонував не шукати зараз винних у війні на Донбасі, а залишити це дітям, які, через тисячу років, якщо захочуть, розберуться, хто мав рацію, подивившись на все через призму історії.

Олександр Лукашенко. Фото:Коммерсант

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що може взяти на себе відповідальність за забезпечення миру на сході України і супроводжувати вибори на Донбасі, якщо буде впевнений, що світові гравці не планують зробити Україну ареною для протистояння Росії. Про це він сказав під час свого виступу на Мюнхенській конференції з безпеки в Мінську, передають Патріоти України.

За його словами, мінські переговори щодо Донбасу не дають результату вже багато років. Причиною тому, на думку Лукашенка, є те, що на Донбас "йдуть поставки протизенітної, ракетної та летальної зброї", що і наближає "радикальний сценарій". "За нашими даними, завозять сучасну зброю, яка здатна вести протиелектронну боротьбу не тільки на землі, але і в космосі, нейтралізують всякі супутники і інші засоби. Залишилося тільки ядерну зброю туди завести і війна забезпечена", - заявив він.

Лукашенко зазначив, що необхідно вести пошук рішення по розміщенню миротворців на Донбасі і активізувати роботу в нормандському форматі, хоча це навряд чи дасть результат.

Він ще раз акцентував, що не напрошується на роль миротворця або посередника. "У нас з Україною, як і з росіянами, все переплетено. Навіть мої прапредки народилися в Україні. Практично конфлікт на нашій землі, навіть не біля нашого порогу. Тому ми так стурбовані цією ситуацією ", - сказав Лукашенко.

"Ми можемо взяти на себе відповідальність за забезпечення миру на сході України і контроль над російсько-українським кордоном. А також супроводжувати проведення виборів на Донбасі, виходячи з розуміння того, що ці регіони є невід'ємною частиною України", - заявив президент Білорусі.

Він додав, що це обдумане рішення і не варто його відразу відкидати. Він звернувся до представника України, зазначивши, що той свердлить його поглядом і додав, що не планує "випендрюватися", а виходить з "великої поваги" до українців. Також Лукашенко акцентував, що його країна готова вплутатися в конфлікт, якщо буде впевнена, що "основні світові гравці хочуть миру, а не розігрівати ситуацію і зробити Україну опорною точкою протистояння або протидії проти Росії і Білорусі".

Він запропонував не шукати зараз винних у війні на Донбасі, а залишити це дітям, які, через тисячу років, якщо захочуть, розберуться, хто мав рацію, подивившись на все через призму історії. Також, за його словами, до переговорів по Донбасу необхідно залучити всі зацікавлені сторони і, якщо не вдасться залучити США, то успіху не буде.

Президент Білорусі додав, що боїться, що в майбутньому, якщо рівень агресії буде наростати, його країна може стати буфером між Росією і НАТО.

Ефект флюгера: Міноборони знов прозвітувало стосовно повістки на мобілізацію рядовому запасу, діловоду Зеленському В.О.

середа, 19 червень 2019, 18:43

Міністерство оборони спростувало свою попередню інформацію про призов за мобілізацією теперішнього верховного головнокомандувача України в 2014-2015 роках. Військове відомство на численні запити політиків та журналістів дало офіційну відписку у скандал...

Хіти тижня. Екс-кандидата в президенти України облили помиями у Франківську (відео)

середа, 19 червень 2019, 18:00

Шевченко заявив, що від нього вимагали не йти на вибори до Верховної Ради від Івано-Франківська. Шевченко підтвердив у Facebook факт нападу. За словами нардепа, за провокацією може стояти власник будівельної компанії "Мельник Девелопмент Груп" Іван Мел...