Верховна Рада не змогла призначити одного з трьох аудиторів для Національного антикорупційного бюро. У рейтинговому голосуванні кандидатуру американця Роберта Сторча підтримали 178 депутатів, а Найджела Брауна – 202 депутати. Про це пише Українська правда, передають Патріоти України.
Відповідно до результатів рейтингового голосування голова Верховної Ради Андрій Парубій поставив на голосування питання про призначення Брауна, але це рішення підтримали лише 200 нардепів.
200 - "ЗА"
А значить кандидатуру Брауна до @nab_ukr #Рада8 НЕ підтримала. Голова @AndriyParubiy дав доручення комітету доопрацювати це пит. pic.twitter.com/lbQkCeI699
— Верховна Рада (@verkhovna_rada) 21 березня 2017 р.
Під час першого розгляду в парламенті цього питання 23 лютого Браун з'явився раптово, хоча комісія відібрала як кандидата від Верховної Ради Сторча.
Тепер за визначення Брауна як представника Верховної Ради у комісії зовнішнього контролю з проведення незалежної оцінки (аудиту) ефективності діяльності НАБУ віддали голоси 107 депутатів від БПП, 54 члени "Народного фронту", 14 представників "Опозиційного блоку", 10 депутатів із групи "Воля народу" і 9 – із групи "Відродження", 1 соратник Олега Ляшка та 5 позафракційних. А фракції "Самопоміч" та "Батьківщина" не дали жодного голосу.
Після цього спікер попросив комітет з питань запобігання корупції доопрацювати пропозиції.
Під час розгляду цього питання трибуну заблокували з десяток депутатів, які були проти висування Брауна. Серед них був Єгор Соболєв, Сергій Лещенко, Світлана Заліщук.
Депутати #Рада8 почали обговорювати кандидата від ВРУ до складу комісії зовн. аудиту діяльності @nab_ukr pic.twitter.com/KYvGfCdxuP
— Верховна Рада (@verkhovna_rada) 21 березня 2017 р.
Доповідав від профільного комітету Ігор Артюшенко, хоча голова комітету Єгор Соболєв намагався протестувати проти цього.
Попри блокування трибуни Артюшенко з місця заявив, що комітет повторно призначив голосування щодо призначення аудитора НАБУ і 16 березня розглянув дві кандидатури – Найджела Брауна і Роберта Сторча, які раніше набрали в сесійній залі відповідно 205 голосів і 76 голосів нардепів.
За словами Артюшенка, комітет компромісно запропонував знову винести на розгляд Верховної Ради дві кандидатури і поставити їх на рейтингове голосування: "Я вважаю, що це – найдемократичніша процедура".
Іван Крулько заявив, що "Батьківщина" буде підтримувати кандидатуру Сторча, який посідає посаду заступника генерального інспектора Департаменту юстиції Сполучених Штатів Америки, – професійного аудитора, якого початково пропонував профільний комітет.
"НАБУ будуть інспектувати три аудитори, яких призначають по одному президент, Кабінет міністрів і Верховна Рада. І навіть зараз Адміністрація президента (Петра Порошенка) не дає можливість, щоб парламент призначив хоч одного незалежного аудитора", – сказав він.
За словами Крулька, Сторч "однаково незалежно здійснює роботу як для демократичної адміністрації (президента США), так і республіканської, але цей кандидат не підходить для Адміністрації президента (Порошенка), бо він буде здатен здійснити незалежний аудит".
"Для чого вчергове ганьбитися, вносячи кандидатуру, яка викликала скандал?", – сказав він і нагадав, що Браун минулого разу не зміг відповісти на запитання, хто його запросив і чим він буде займатися як аудитор НАБУ.
Крулько також закликав припинити "нижче плінтуса опускати Верховну Раду".
Парубій сказав, що можливість вибрати – "це і є принцип демократії".
Єгор Соболєв попередив, що "до парламенту вже їду Автомайдан".
"Вас втягують в оборудку. Не було рішення комітету", – заявив він і додав, що "навіть та купка людей", які зібралася, попросили Савчука доповідати, а він не прийшов: "Інколи, коли на людину тиснуть, краще не прийти і не взяти участь у гріхопадінні".
Соболєв заявив про "шахрайство" і "маніпулювання процедурами".
"Я готовий знову збирати наш комітет із протидії корупції – щоб із самого початку обговорити і винести рекомендацію Верховній Раді. У мене прохання до всіх політичних сил: зустрітися з кандидатами на посаду аудитора НАБУ. Але не руйнуйте її незалежність ", – заявив він.
Іван Мельничук від БПП на це заявив про "зомбування" і сказав: "Комітет не є Вашою приватною структурою…".
"Від Блоку Петра Порошенка, побратимів із "Народного фронту" і інших притомних депутатів… була внесена кандидатура Найджела Брауна. Ми все зробили для того, щоб зняти штучний розбрат – і тому ми винесли дві кандидатури… Прошу підтримати Найджела Брауна. Голосуйте так, як кожному велить його серце", – сказав він.
Максим Бурбак від "Народного фронту" заявив, що для роботи НАБУ важливо дотриматися процедури при виборі аудитора: "Зал має право визначатися. І ми не будемо вестися на політиканів, які нав'язують одну кандидатуру, яка їм сподобалася".
"Не може бути диктат однієї політичної сили, яка перебирає на себе все в цій країні, а потім ховається у сміття… У мене було кілька бесід із членами комітету – перестаньте людей шантажувати та лякати. Нас уже лякали", – заявив він.
Олег Ляшко сказав, що його фракція "у цих іграх" участі не братиме, бо "ми не бачили ні одного, ні другого кандидата".
Він нагадав, що лише негативний висновок аудиту є підставою для звільнення керівництва НАБУ. "Можна знайти трьох українців, а не Сторчів і Браунів", – вважає він.
Сергій Мельничук від "Волі народу" обурився, що "багато репортерів, а не депутатів тут з'явилося", і попередив: "Ми будемо голосувати за дві кандидатури, аби процес зсунувся".
У четвер, 21 листопада, коли Росія вперше атакувала Україну міжконтинентальною балістичною ракетою, представник міжнародної правозахисної організації Amnesty International закликав адміністрацію президента США Джо Байдена переглянути рішення надати Укр...
Європейський Союз бачив повідомлення про застосування Росією міжконтинентальної балістичної ракети під час вранішньої атаки на Україну та наразі оцінює повну картину. Про це заявив речник Єврокомісії Петер Стано, повідомляють Патріоти України. "Очевидн...