Протягом 2016-2017 років лише 88 українців отримали статус біженця, а 239 українців отримали статус особи, яка потребує додаткового захисту. Таким чином посольство України відреагувало в суботу на заяву речниці польського уряду Йоанни Копціньської, яка в п'ятницю наголосила, що Польща прийняла велику кількість біженців з України. Про це повідомляє Укрінформ, інформують Патріоти України.
"Упродовж 10 місяців 2017 року компетентними органами Польщі було надано статус біженця 56 громадянам України (у 2016 році – 32) та прийнято 175 рішень про надання українцям статусу особи, яка потребує додаткового захисту (у 2016 році було 64 таких рішення)", - йдеться в повідомленні посольства.
За офіційною інформацією Управління з питань іноземців Польщі, протягом січня-жовтня 2017 року до Управління звернулися 625 громадян України з проханням надати їм міжнародний захист. У 2016 році таких звернень було 1306, тож ця категорія осіб зменшилась вдвічі.
"На 1 липня 2017 року дійсні дозволи на проживання в Польщі мало більше ніж 128 тис. громадян України (з них 79 осіб мали статус біженця)", - йдеться у повідомленні.
Крім того, у першому півріччі 2017 року українцям видано 91 436 дозволів на працю різних типів. Для порівняння, у 2016 році українці отримали 103 208 дозволів на працю.
"Консульськими установами Польщі в Україні за дев'ять місяців 2017 року оформлено 988 231 візу (національні та шенгенські). Кількість виданих національних віз типу Д (працевлаштування, навчання, возз'єднання з родиною) у 2017 році збільшилася в 1,5 раза", - йдеться у повідомленні.
Раніше Копціньська заявила, що Польща прийняла "багато біженців з України, де триває війна". За її словами, завдяки таким діям як прийом біженців з України Польща допомагає подолати напругу на східному фланзі ЄС, а західні партнери це не хочуть брати до уваги.
До речі, високопосадовці Польщі не вперше називають українських трудових мігрантів, які платять податки і соціальні відрахування, біженцями, котрі перебувають на повному утриманні держави.
Українських чоловіків, які тікають від мобілізації через невизнане Придністров’я, по той бік кордону чекають допити, приниження та фільтрація від підконтрольної ФСБ служби. Про це йдеться в матеріалі "Слідство.Інфо", передають Патріоти України. Організ...
Інститут вивчення війни (ISW) вважає, що війська країни-агресора Росії не зможуть захопити всю Донецьку область до кінця 2025 року, а можливий захід окупантів на територію Дніпропетровської області поглибить наявні проблеми в армії РФ Про це йдеться у ...