У Сенаті США оприлюднили резолюцію про посилення допомоги Україні

Сенатори звернулися до НАТО із закликом посилити присутність і можливості Альянсу в Чорному морі, зокрема щодо моніторингу ситуації на морі й берегової оборони.

70 американських сенаторів закликали надати додаткову підтримку Україні. Фото: pixabay.com.

У Сенаті США оприлюднили резолюцію, яка закликає до посилення оборонної допомоги Україні і підтримує скасування газопроводу "Північний потік – 2". Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє посольство України в США, передають Патріоти України.

"У документі, внесеному до порядку денного Конгресу поточного скликання групою у складі майже семи десятків сенаторів від Республіканської та Демократичної партій, законодавці наполегливо закликають президента США скористатися положеннями закону "Про бюджет США на 2018 рік на потреби національної оборони" для посилення потенціалу Збройних сил України та надати через відповідні програми Державного департаменту і Пентагону додаткову підтримку нашій державі у сфері безпеки, особливо з метою зміцнення морських можливостей України попереджувати та відбивати подальшу російську агресію", – ідеться в повідомленні.

У посольстві зазначили, що Сенат закликав президента США невідкладно провести спільну з американськими союзниками операцію для забезпечення свободи навігації у Чорному морі, щоб продемонструвати підтримку міжнародно визнаних кордонів, двосторонніх домовленостей і принципу безпечного проходження суднами Керченської протоки й Азовського моря.

Крім того, сенатори звернулися до НАТО із закликом посилити присутність і можливості Альянсу в Чорному морі, зокрема щодо моніторингу ситуації на морі й берегової оборони. "Окремо законодавці закликають союзників і партнерів у Європі відмовити кораблям російських військово-морських сил у заходженні в їхні порти для поповнення запасів та дозаправки. У документі наголошується на тому, що санкції проти РФ, які є безпосереднім наслідком дій влади цієї країни, залишатимуться чинними та посилюватимуться, доки російська поведінка належним чином не зміниться", – ідеться в повідомленні.

Сенатори вітають резолюцію Європейського парламенту від 12 грудня 2018 року, що засуджує російську агресію в Керченській протоці, і закликають до скасування "Північного потоку – 2" через загрозу, яку він становить енергетичній безпеці Європи.

Путін на зустрічі з Лукашенком назвав терміни розміщення ядерної зброї в Білорусі

п’ятниця, 9 червень 2023, 15:47

Кремлівський диктатор Володимир Путін відзвітував перед Олександром Лукашенком, коли на території Білорусі почнуть розміщувати ядерну зброю. "Все за планом, все стабільно. Завжди є, про що поговорити", - додав Путін.

Потрібно показати "жовту картку": Польський генерал заявив, що Угорщині не місце в НАТО через позицію Орбана

п’ятниця, 9 червень 2023, 14:54

Якщо угорський прем'єр-міністр Віктор Орбан шантажуватиме країни-члени НАТО, країну варто виключити з Альянсу. Таку заяву зробив польський експерт, колишній командувач Сухопутними військами Польщі Вальдемар Скшипчак в інтерв'ю "Укрінформу", передають ...