Американські сенатори від Республіканської партії Ліндсі Грем і Корі Гарднер, а також їхні колеги з Демократичної партії Роберт Менендез, Бен Кардін і Джин Шахін підготували оновлений законопроект про захист американської безпеки від кремлівської агресії (DASKA). Про це повідомляють на сайті комітету із закордонних справ Сенату США, передають Патріоти України.
Вони пропонують посилити тиск на Росію у відповідь на її втручання в демократичні процеси в інших країнах, участь у сирійському конфлікті, а також агресію проти України, зокрема в районі Керченської протоки в листопаді минулого року. "Санкції та інші заходи, що є в цьому законопроекті, є найсильнішими з тих, що будь-коли запроваджували", – зазначив Грем.
Сенатори пропонують, зокрема, увести обмеження проти російських банків, які підтримують зусилля РФ із підриву демократичних інститутів в інших країнах, а також проти російського кіберсектору та суверенного боргу. Проектом передбачено введення санкцій проти 24 співробітників Федеральної служби безпеки РФ у відповідь на затримання й арешт 24 українських моряків. Згідно із законопроектом, якщо Росія обмежить свободу навігації в Керченській протоці або де-небудь ще, під обмеження може потрапити її суднобудівний сектор. Окрім цього, у відповідь на агресію РФ проти України сенатори пропонують заборонити інвестувати в розроблення російських нафтових родовищ і в енергопроекти за межами Росії, які їй належать.
Законопроект також передбачає підготовку доповіді про статки президента РФ Володимира Путіна і про вбивство російського опозиціонера Бориса Нємцова. Попередню версію DASKА сенатори презентували в серпні минулого року. Грем називав документ "законопроектом про санкції з пекла".
Кремлівський диктатор Володимир Путін відзвітував перед Олександром Лукашенком, коли на території Білорусі почнуть розміщувати ядерну зброю. "Все за планом, все стабільно. Завжди є, про що поговорити", - додав Путін.
Якщо угорський прем'єр-міністр Віктор Орбан шантажуватиме країни-члени НАТО, країну варто виключити з Альянсу. Таку заяву зробив польський експерт, колишній командувач Сухопутними військами Польщі Вальдемар Скшипчак в інтерв'ю "Укрінформу", передають ...