Вибори в Україні в 2019 році зібрали рекордну кількість кандидатів на крісло гаранта - 44 людини, через що українцям доведеться переплатити за вибори президента ще 10 млн гривень. Стало відомо, як відіб'ється збільшення видатків ЦВК на президентські вибори в Україні в 2019 році на матеріальному добробуті українців, повідомляють Патріоти України.
До реєстрації кандидатів ЦВК розраховував витратити на вибори в Україні близько 266 млн грн. Сума була розрахована на 25 кандидатів у президенти. Так як про свій намір керувати країною заявило 44 людини, кошторис збільшився на 9,9 млн грн. Бюджет виборів в Україні в 2019 році в цілому становить 2,3 млрд грн. Про те, скільки українці витратять на вибори президента можна розрахувати виходячи з кількості громадян. 34 мільйони українців заплатять по 66,14 грн за президентські вибори.
Якщо рахувати в гривні - кошторис виборів досяг рекордних масштабів. Для прикладу, в 2010 році вибори гаранта обійшлися в 1,53 млрд грн, в 2014-му - 1,97 млрд грн. Але якщо порівнювати в доларовому еквіваленті, нинішні вибори будуть дешевше: у 2010-му, при курсі 8 грн/долар, їх бюджет склав $191 млн, в 2014-му (11,77 грн/долар) - 167 млн грн. А в цьому році, виходячи з курсу 27 грн, - $87 млн.
Рекорди ставляться не тільки у кількості учасників, розміру бюджету, але і в бюлетенях - на виборах в 2019 році українців здивує довжина бланка. За попередніми розрахунками, довжина бюлетеня складе 115 сантиметрів. До цього найбільш об'ємний список претендентів був у 2004 році - довжина бюлетеня була всього 67 см. Але і в цьому питанні все ще не до кінця вирішено: до 8 березня Центрвиборчком повинен остаточно затвердити форму бюлетеня, його колір і текст, а потім - і сам бюлетень до другого читання.
Відомий політолог Руслан Бортнік вважає, що кількість кандидатів у президенти України ще зменшиться. "Деякі люди необхідний піар вже отримали, а гроші можна і зекономити. Це стосується кандидатів з так званої третьої або четвертої категорії: ті, хто витрачали свої гроші або йшли тільки за ситуативним піаром, легко можуть знятися. В кінцевому підсумку кандидатів може залишитися менше сорока. Точно спрогнозувати тут ситуацію, звичайно, складно: ніхто не знає, що у претендентів в голові. Але я думаю, що людей 15-17 із загального числа кандидатів - люди, які вже отримали базові речі, на які націлювалися: піар, статус та посвідчення кандидата в президенти. Вони вже сфотографувалися з "скоринкою", тепер у них з'явилася спокуса заощадити гроші. Особливо якщо ніхто з серйозних претендентів з ними не домовиться", - вважає політолог.
Слід зазначити, що заставу у 2,5 млн грн повертають тільки в трьох випадках. Якщо претендент зняв свою кандидатуру з перегонів, претендентам, які вийшли в другий тур, і переможцеві виборів в один тур.
Для того, аби зруйнувати Керченський міст, який зʼєднує РФ з окупованим Кримом, недостатньо буде самих лише ракет ATACMS. Для того, щоб руйнація переправи стала гарантованою, нам потрібні Taurus, передають Патріоти України. Передачу Україні цих ракет п...
Сьогодні Росія визнала, що зробила уже другий за цей рік крок до ескалації війни проти України. Як наголосив президент України, по Дніпру була застосована нова російська балістична ракета, передають Патріоти України. "Путін ударив по нашому місту Дніпр...