"Удар по хворому місцю, або Як Росія продовжує дестабілізацію Балкан", - Портников

"Уряд Греції вирішив вислати з Афін двох російських дипломатів. На перший погляд, ця новина може здатися дивною. Уряд Греції - один з тих європейських кабінетів, який завжди намагався підтримувати теплі відносини з Москвою", - пише у своєму блозі політолог Віталій Портников, повідомляють Патріоти України, і продовжує:

"Перемогу партії чинного прем'єр-міністра Алексіса Ципраса на парламентських виборах в Росії свого часу сприймали як одне з головних політичних досягнень на Балканах і в Європі в цілому. Активісти цієї партії відомі своїми теплими контактами з Кремлем, спільною роботою з Російським інститутом стратегічних досліджень. Що ж могло статися, що змусило Афіни піти на публічний конфлікт з Москвою?

Кремль вирішив перешкодити здійсненню одного з найважливіших звершень в політичній кар'єрі Алексіса Ціпрас - врегулюванню конфлікту із сусідньою Македонією. Афіни і Скоп'є прийшли до історичної згоди щодо зміни конституційної назви цієї країни на Республіку Північна Македонія. Саме здійсненню цієї домовленості і намагалися перешкодити російські дипломати.

І це тільки один з аспектів їхньої діяльності. Серед інших називають спроби розширити вплив у православній церкві (очевидно, актуально напередодні розгляду питання про українську автокефалію) - як в її місцевих структурах, так і на горі Афон, цьому оплоті традиціоналістів.

Але втручання в церковні справи Ципрас ще міг би стерпіти. А ось спроби зірвати домовленості з Македонією - удар по хворому місцю. Тим більше, що Москва активно діє і в самій Македонії. Посольство Росії в цій країні - справжнісінький штаб дестабілізації і антиурядової діяльності, звідти потрібно висилати не двох дипломатів, а відразу всіх.

Кремль намагається використовувати колишню правлячу партію ВМРО-ДПМНЄ, керівництво якої активно чинить опір домовленостям із Грецією. Діє через проросійського президента Георгі Іванова, зобов'язаного своєю політичною кар'єрою одному з кращих друзів Москви, колишньому прем'єру Ніколі Груєвському. Але Македонії виявилося недостатньо. У Грецію теж полізли.

І зрозуміло чому. Остаточне схвалення грецько-македонських домовленостей відкриває Македонії двері в НАТО і Європейський Союз, перетворює зміни в цій балканській країні на незворотні, виключає можливість системного російського впливу на владу Македонії. У тому числі і в питанні щодо будівництва альтернативних газопроводів, які необхідні Москві для ізоляції України.

Саме тому в Росії вирішили не вибирати методів і образили самолюбство свого давнього союзника Алексіса Ципраса. Можливий конфлікт з Афінами здався дурницями в порівнянні з можливою втратою впливу в Македонії і на західних Балканах в цілому".

"Можна говорити, але": Чмут пояснив, чи може Україна отримати ракети до Patriot в обхід Вашингтона

неділя, 6 липень 2025, 21:22

Керівник благодійного фонду "Повернись живим" Тарас Чмут наголосив, що створити власний Patriot в Україні наразі навіть не тема для обговорення. Про це він розповів в інтерв’ю YouTube-каналу "Мілітарний", передають Патріоти України. За його словами мож...

Демонстративна нелюдяність: Росіяни опублікували відео, на якому атакують авто ДСНС у Херсоні

неділя, 6 липень 2025, 19:15

Державна служба з надзвичайних ситуацій опублікувала поширюване в російських медіа відео атаки українських рятувальників у Херсоні. Відео розміщене на каналі ДержНС в телеграм, передають Патріоти України. "Херсон. ДСНС - державна служба надзвичайних си...