Голова військового комітету НАТО, генерал Петр Павел заявив, що співпраця між НАТО та Україною активна, будується на опрацьованій програмі і має перспективу, передають Патріоти України з посиланням на Радіо Свобода.
"Що стосується співпраці НАТО-Україна, то складовою переговорів міністрів оборони, які недавно закінчились, було засідання Північно-атлантичної ради плюс Україна, тобто формату НАТО-Україна. Переговори такого самого формату відбудуться з президентом Порошенком, цього разу у Варшаві у липні", – наголосив Павел на зустрічі у Празі.
Голова військового комітету альянсу також нагадав, що "НАТО однозначно декларує тривалу підтримку України у політичній галузі, тобто однозначно заявляє, що повернення до нормальних відносин з Росією не буде можливим аж до відновлення територіальної цілісності України в її чинних кордонах". Генерал Петр Павел наголосив, що "всі країни альянсу однозначно заявили, що не мають наміру змиритись з анексією Криму як із фактом, також всі країни альянсу підтримали план співпраці з Україною, її Збройними силами". "Зараз існує п’ять трастових фондів для допомоги НАТО Україні, – заявив генерал Петр Павел, – є також низка програм між країнами-членами альянсу і Україною у справі розвитку Збройних сил, навчання, розбудови Генерального штабу і міністерства на основі стандартів альянсу". "В України є дуже докладно розроблений план до 2020 року, щоб досягнути повної взаємної співпраці з альянсом", – наголосив Павел. Щодо можливого членства України у НАТО, "то це справа, яка потребує передусім політичних рішень, але тільки тоді, коли будуть виконані всі критерії. Поки що думаю передчасно про це говорити. І Україна, українське керівництво свідоме того, що дорога до виконання всіх вимог – це низка років, якщо не десятки років", – сказав Павел.
Після того, як стався витік деталей нового проєкту угоди про корисні копалини, президент України Володимир Зеленський наказав Службі безпеки провести розслідування. Під час нього працівників низки міністерств перевірили на детекторі брехні. Про це пише...
Німеччина, шокована непередбачуваною політикою Трампа, переглядає свою довіру до США як до надійного партнера. Країна володіє другим за величиною золотим запасом у світі, 37% якого (понад 1200 тонн) зберігається в Нью-Йорку. Ці запаси гарантують, що в ...