Голова військового комітету НАТО, генерал Петр Павел заявив, що співпраця між НАТО та Україною активна, будується на опрацьованій програмі і має перспективу, передають Патріоти України з посиланням на Радіо Свобода.
"Що стосується співпраці НАТО-Україна, то складовою переговорів міністрів оборони, які недавно закінчились, було засідання Північно-атлантичної ради плюс Україна, тобто формату НАТО-Україна. Переговори такого самого формату відбудуться з президентом Порошенком, цього разу у Варшаві у липні", – наголосив Павел на зустрічі у Празі.
Голова військового комітету альянсу також нагадав, що "НАТО однозначно декларує тривалу підтримку України у політичній галузі, тобто однозначно заявляє, що повернення до нормальних відносин з Росією не буде можливим аж до відновлення територіальної цілісності України в її чинних кордонах". Генерал Петр Павел наголосив, що "всі країни альянсу однозначно заявили, що не мають наміру змиритись з анексією Криму як із фактом, також всі країни альянсу підтримали план співпраці з Україною, її Збройними силами". "Зараз існує п’ять трастових фондів для допомоги НАТО Україні, – заявив генерал Петр Павел, – є також низка програм між країнами-членами альянсу і Україною у справі розвитку Збройних сил, навчання, розбудови Генерального штабу і міністерства на основі стандартів альянсу". "В України є дуже докладно розроблений план до 2020 року, щоб досягнути повної взаємної співпраці з альянсом", – наголосив Павел. Щодо можливого членства України у НАТО, "то це справа, яка потребує передусім політичних рішень, але тільки тоді, коли будуть виконані всі критерії. Поки що думаю передчасно про це говорити. І Україна, українське керівництво свідоме того, що дорога до виконання всіх вимог – це низка років, якщо не десятки років", – сказав Павел.
Російські війська намагаються блокувати селище Велика Новосілка Донецької області. Наступаючи, окупанти використовують бронетехніку. Поо це повідомляє РБК-Україна з посиланням на ОСУВ "Хортиця", Deep State. "На Новопавлівському напрямку противник, кори...
Проходження базової загальновійськової підготовки є обов’язковим для всіх студентів вищих навчальних закладів: студенти, які не склали іспит або відмовитись від присяги, продовжувати навчання не зможуть, заявив заступник міністра оборони бригадний гене...