У 2017 році, скориставшись метушнею і плутаниною серед західних країн, Росія може спробувати повернути свій вплив на пострадянському просторі. Він похитнувся після подій Евромайдана в 2014 році і розв'язаного конфлікту в Україні, однак в 2016 році антиросійський західний фронт встояв. Голосування Brexit виявило глибокі проблеми в Європейському Союзі, які не дозволять таким країнам, як Україна, Молдова і Грузія глибше інтегруватися в ЄС і, можливо, примусять їх перейти до більш прагматичних відносин з РФ. А Кремль, в свою чергу, буде більш обережний і не стане діяти надто вже агресивно стосовно периферійних держав, вважають представники приватної американської розвідувально-аналітичної компанії Stratfor, передають Патріоти України з посиланням на Апостроф.
У році, що минає, зростаюча напруженість порушила західну єдність проти Росії. Голосування Brexit виявило глибокі проблеми в Європейському союзі, а перемога Дональда Трампа на виборах президента США може передвіщати зміни і в політиці Вашингтона щодо Москви. Вибори, які відбудуться в 2017 році у Франції, Нідерландах, Німеччині і, можливо, в Італії, можуть ще більше розширити розбіжності в континентальному блоці і створити нові виклики для майбутньої європейської інтеграції.
Тертя серед західних країн нададуть нові можливості для Росії. Москва буде продовжувати впливати на процеси в Європейському Союзі і в США, щоб підірвати західну єдність шляхом кібератак, пропагандистських кампаній і політичних маніпуляцій. Більш того, Москва активізує ці зусилля в 2017 році для того, щоб досягти своїх цілей, які передбачають зняття санкцій з боку ЄС і США. Це означає новий виток протистояння між Росією і Заходом, вважають фахівці приватної американської розвідувально-аналітичної компанії Stratfor.
На тлі цих подій спроби таких країн, як Україна, Молдова і Грузія глибше інтегруватися в ЄС, швидше за все, зазнають невдачі, через що цим державам доведеться переглянути свої відносини з Росією. Приміром, на нещодавніх президентських виборах у Молдові був обраний проросійський кандидат Ігор Додон, який зобов'язався покращити контакти з Москвою. Хоча Україна і Грузія навряд чи послідують цьому прикладу, їх політика по відношенню до Росії в 2017 році може стати більш прагматичною. Вона призведе до посилення торговельних зв'язків з Росією, що може вплинути на статус відторгнутих від України і Грузії територій.
Москва, ймовірно, також захоче отримати вплив в Азербайджані та Узбекистані - державах, які зберегли свій нейтралітет по відношенню до Росії після розпаду СРСР. Москва нещодавно підписала угоду з розширення військового співробітництва з кожною з цих країн. Чвари в Європейському Союзі змусять і Білорусь з Вірменією відмовитися від спроб розширення двосторонніх відносин з ЄС. Отже, значення Євразійського економічного союзу і Організації Договору про колективну безпеку - блоків, де чільну роль відіграє Росія, в майбутньому році підвищиться.
І все ж повернення Росії у вищу лігу далеко не гарантовано. Сполучені Штати і НАТО навряд чи дозволять Москві мати владу над Євразією. Крім того, різні політичні сили в США і ЄС будуть оскаржувати зняття або послаблення санкцій проти Москви. При цьому, зіткнувшись з перспективою зменшення підтримки з боку Заходу, Україна і Грузія можуть спробувати об'єднатися з сусідніми країнами, такими як Польща та Туреччина для опору Кремлю. Але й Москва, мабуть, буде проявляти обережність і не діятиме надто агресивно стосовно периферійних держав.
Кількість жертв російського ракеного удару по Кривому Рогу балістикою зросла до 20 людей: у лікарні помер 57-річний чоловік, який був у важкому стані. Про це повідомляють місцеві видання, передають Патріоти України. Лікарі два дні боролися за його житт...
Особистий духовний радник президента США Дональда Трампа пастор Марк Бернс відреагував на ракетний удар росіян по Кривому Рогу. Про це він написав у мережі Х, передають Патріоти України. "Вчора російська ракета вдарила по Кривому Рогу, загинули 16 осіб...