Катар придивляється до української землі. Доха, налякана недавньою продовольчою блокадою з боку арабських країн, зробила висновки. Єдиний можливий спосіб захистити себе в майбутньому - це зробити свій аграрний оазис. Для цього вибрано провінція Баладіят Еш-Шамаль з території в 902 км². Оскільки в Катарі нема води необхідної для землеробства, то будуть побудовані гігантські опріснювачі на березі Перської затоки. Залишилося лише одне питання – де взяти родючу землю. Про це пише на своїй сторінці в Фейсбуці народний депутат Oleksiy Mushak, передають Патріоти України.
Відповідь очевидна. В Україні. Катарські інвестори планують скупити святу українську землю. А далі вивезти її до себе. За грошима питання не стане. Всього для покриття провінції Еш-Шамаль 40 см родючим шаром необхідно 500 млн тон українського чорнозему.
Поки що є проблема з логістикою. Найбільший стивідор України компанія ТІС може перевалювати лише 21.6 млн. тонн на рік. Це за умови відмови від перевалки зерна, руди, вугілля, хімдобрив. А це значить 20 років очікувати. Плюс Укрзалізниця в занепаді. Недостатньо вагонів для грунту, колії також вже зношені.
Але нічого не зможе зупинити катарських інвесторів, коли вони бачать український чорнозем. В порту Південний активно йдуть днопоглиблювальні роботи, щоб для вивозу національного багатства могли заходити великі судна. Повним ходом реалізуються плани по розвитку річного транспорту. Таким чином з Чорнобаївського району Черкаської області можна буде на баржах спускати «чорне золото України». З Полтавщини будуть вивозити вагонами. Саме задля цього скоро в три зміни буде працювати Крюківський вагонобудівний завод. Поки що залишається незакритим питання логістики з Вінниччини та Хмельницької області. Цим регіонам України обезземелення загрожує менше, але ризики все ще високі.
Саме не вирішення питання логістики з цих двох областей обумовили зміну позиції МВФ по земельному питанню. Відтермінування реформи, на що погодили в Вашингтоні, буде використано для доопрацювання плану.
Лише перевезення землі обійдеться катарцям в $5 млрд. – за ці кошти можна б було скупити всі українські аграрні компанії з ТОП10. Але навіщо заморочувати себе купівлею працюючого бізнесу? Краще українського чорнозему нічого нема.
Цей секретний план був схвалений еміром Катару Тамімом бін Хамад Аль Тані минулого тижня. Знаючи любов до грошей деяких можновладців України, нема сумнівів що він буде виконаний до останньої крапки.
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 19.01.25 орієнтовно склали:
Російський диктатор Путін та президент Ірану Масуд Пезешкіан підписали договір про "всеосяжне стратегічне партнерство", але це жодним чином не вплине на війну РФ проти України. Таку думку в етері РБК-Україна політтехнолог Тарас Загородній, передають Па...