В СБУ прокоментували сюжет CNN про затримання північнокорейських шпигунів

Опубліковане CNN відео про затримання шпигунів з Північної Кореї, які намагалися викрасти секретну інформацію про розробки ракет, свідчить про те, що такі секрети в Україні викрасти не могли.

Сюжет CNN свідчить, що КНДР не могла отримати ракетні секрети України, заявили в СБУ. Фото:https://www.radiosvoboda.org/

Речник СБУ Олена Гітлянська розповіла, що українська спецслужба передала відео про затримання північнокорейських шпигунів у 2011 році в Україні чотирма каналами, але використовував його тільки CNN. У коментарі Радіо Свобода вона зазначила, що СБУ допомагала в створенні сюжету, передають Патріоти України.

"Ми разом його створювали цей ролик. Ми трьом або чотирьом українським телеканалам передали це відео, я не знаю, чому використовували тільки CNN ... Це відкрита інформація, був суд, рішення суду. Журналісти ініціативно звернулися, ми знайшли архівне відео, в 2011 році вже стояло у нас на сайті. Ми просто передали архіви, які вже публікувалися", - зазначила Гітлянська.

За її словами, опубліковане CNN відео про затримання шпигунів з Північної Кореї, які намагалися викрасти секретну інформацію про розробки ракет, свідчить про те, що такі секрети в Україні викрасти не могли.

Раніше повідомлялося, що телеканал CNN оприлюднив відео з затриманням українськими спецслужбами в липні 2011 року північнокорейських шпигунів, які намагалися заволодіти інформацією про ракетні технології.

Як відомо, 14 серпня The New York Times з посиланням на дані фахівця з ракетних питань Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS) Майкла Еллемана озвучила припущення, що успіх Північної Кореї в випробуваннях міжконтинентальних балістичних ракет може бути пов'язаний з купівлею на чорному ринку потужних ракетних двигунів, можливо, з українського заводу "Південмаш", історично пов'язаного з російською ядерною програмою.

Пізніше джерело пояснило, що ракетні технології могли потрапити в КНДР з Росії.

У свою чергу глава Державного космічного агентства Юрій Радченко зазначив, що на сьогодні Україна не виробляє ракет даного типу, а Росія має у своєму розпорядженні українські "Циклони", звідки могли бути вилучені комплектуючі.

З архіву ПУ. "Слуга народу", який хотів відіслати інструкорів НАТО задля довіри РФ, накреслив чесно-благородно "червоні лінії", котрі влада не перетинатиме у "формулі Штайнмаєра"

п’ятниця, 23 жовтень 2020, 4:00

Для початку переговорів з врегулювання конфлікту на Донбасі має бути виконано ряд умов, озвучених президентом України Володимиром Зеленським. Про це у Верховній Раді заявив народний депутат від “Слуги народу” та голова Комітету ВР з питань зовнішньої п...

Хіти тижня. "Ти скільки відвоював метрів української землі? Ти віддав хоч один наказ про наступ? Ти відступив": Сюмар "накинулася" на Зеленського через послання до українців у Раді

п’ятниця, 23 жовтень 2020, 0:35

У щорічному посланні до українців у Верховній Раді президент Володимир Зеленський називав не свої досягнення, а попередників. Про це з трибуни парламенту у вівторок 20 жовтня сказала народна депутатка з фракції "Європейська солідарність" Вікторія Сюмар...