Переговори Вселенського патріарха Варфоломія і глави Російської православної церкви Кирила показали повну розбіжність у питанні надання автокефалії Українській православній церкві. Про це свідчать фрагменти стенограми бесіди священнослужителів на зустрічі в Туреччині в серпні, опубліковані грецьким церковним виданням Orthodoxia.Info, передають Патріоти України.
"Українці не почуваються комфортно під владою Росії і бажають бути абсолютно вільними на релігійному і політичному рівні і тому попросили Церкву-Матір допомогти їм. Церква-Матір вважає їх запит законним і буде слідувати тій політиці, яка була визначена на останній сесії Священного Синоду", - сказав патріарх Варфоломій.
Він додав, що українська влада одноголосно просить про надання автокефалії. Варфоломій підкреслив, що це питання не піднімав тільки екс-президент країни Віктор Янукович. "Крім колишнього президента Януковича, якого я зустрів 10 років тому, всі інші просили і благали Вселенський патріархат про надання автокефалії. В останні роки не тільки президент Порошенко але і парламент країни прийняли відповідні рішення", - зазначив він.
У відповідь на ці слова глава РПЦ Кирило заявив, що всі ті, яких згадав Варфоломій, "представляють одну і ту ж політичну силу". "Вони хочуть автокефалію з метою зміцнити свою владу, яку захопили незаконно. Народ буде їх скидати і виганяти з влади, тому вони хочуть отримати автокефалію, щоб утриматися при владі з підтримкою авторитету Вселенського патріархату", - сказав він.
У свою чергу, патріарх Варфоломій нагадав Кирилу, що він не може відвідати Україну і що багато священнослужителів не згадують його під час святого богослужіння. "Хіба ви вважаєте, що це не є проблемою? Чи не це переконливий доказ того, що вас не зустрічають доброзичливо?", -запитав він у глави РПЦ.
Промовистим індикатором впливу погроз Путіна вдарити по США, Великобританії та Франції за дозвіл запускати їхні ракети по території рф, стала реакція фінансових бірж Європи та США: Зростання ділової активності триває. На тлі атаки Росії балістичною рак...
Колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель під час свого перебування на посаді намагалася перешкодити прагненню України швидко приєднатися до НАТО, адже боялася військової відповіді з боку російського диктатора Володимира Путіна. Про це вона розповіла у...