"В Україні вас не зустрічають доброзичливо": Опубліковано стенограму переговорів патріарха Варфоломія з главою РПЦ Кирилом

Варфоломій у розмові із Кирилом підкреслив, що питання автокефалії Української церкви не піднімав тільки екс-президент країни Віктор Янукович.

Вселенський патріарх Варфоломій та патріарх Кирило. Фото: ЕРА.

Переговори Вселенського патріарха Варфоломія і глави Російської православної церкви Кирила показали повну розбіжність у питанні надання автокефалії Українській православній церкві. Про це свідчать фрагменти стенограми бесіди священнослужителів на зустрічі в Туреччині в серпні, опубліковані грецьким церковним виданням Orthodoxia.Info, передають Патріоти України.

"Українці не почуваються комфортно під владою Росії і бажають бути абсолютно вільними на релігійному і політичному рівні і тому попросили Церкву-Матір допомогти їм. Церква-Матір вважає їх запит законним і буде слідувати тій політиці, яка була визначена на останній сесії Священного Синоду", - сказав патріарх Варфоломій.

Він додав, що українська влада одноголосно просить про надання автокефалії. Варфоломій підкреслив, що це питання не піднімав тільки екс-президент країни Віктор Янукович. "Крім колишнього президента Януковича, якого я зустрів 10 років тому, всі інші просили і благали Вселенський патріархат про надання автокефалії. В останні роки не тільки президент Порошенко але і парламент країни прийняли відповідні рішення", - зазначив він.

У відповідь на ці слова глава РПЦ Кирило заявив, що всі ті, яких згадав Варфоломій, "представляють одну і ту ж політичну силу". "Вони хочуть автокефалію з метою зміцнити свою владу, яку захопили незаконно. Народ буде їх скидати і виганяти з влади, тому вони хочуть отримати автокефалію, щоб утриматися при владі з підтримкою авторитету Вселенського патріархату", - сказав він.

У свою чергу, патріарх Варфоломій нагадав Кирилу, що він не може відвідати Україну і що багато священнослужителів не згадують його під час святого богослужіння. "Хіба ви вважаєте, що це не є проблемою? Чи не це переконливий доказ того, що вас не зустрічають доброзичливо?", -запитав він у глави РПЦ.

Хіти тижня. "Незаконная власть на крови". Как "партия Кремля", воюя с Порошенко, будет уничтожать Зеленского", - експерт

вівторок, 4 серпень 2020, 0:35

"Даже не принимая во внимание запутанную политическую биографию бывшего депутата, который не один год находился в тени, а тут вдруг выскочил, стоит обратить внимание на частоту полетов Жвании в Москву через Минск. Как стало известно благодаря обнародов...

З архіву ПУ. Помилка по Фрейду? На з'їзді "Слуги народу" трапився конфуз через російську агресію (відео)

понеділок, 3 серпень 2020, 23:30

Дуже конкретне і болюче для багатьох українців словосполучення "російська агресія" перетворилося на незрозумілу "осійську агресію". На з'їзді партії президента України Володимира Зеленського "Слуга народу", який відбувся 9 червня 2019 року, допустили п...