З архіву ПУ. "Це інтерв'ю взагалі замість листівок у метро роздавати треба": Відома письменниця нагадала, як протягом 1990-х ФСБ через УПЦ МП "вербувала втемну" талановиту українську молодь

Звертаючись до святих людських почуттів і користуючись ексклюзивним канонічним становищем РПЦ та УПЦ МП, московські чекісти в рясах ламали долі людей, як і заповідав товариш Сталін своїм «органам».

Фото: Оксана Забужко (РБК-Україна)

Відома українська письменниця Оксана Забужко нагадала суспільству, як у 1990-ті співробітники ФСБ намагалися вербувати молодих талановитих людей нашої держави, зазначають Патріоти України.

"Я розумію, що все це вже прочитали, але зайвий раз не перепостить не можу: мені здається, це інтерв'ю взагалі замість листівок у метро роздавати б треба", - з таких слів розпочала текст публікації письменниця.

За словами Забужко, в її оточенні відбулися, як мінімум, три трагічні історії, коли талановитих молодих людей ще в 1990-i ФСБ "вербувала втемну"

"Через УПЦ МП - і з потенційно першорядних українських митців виходив у кращому разі пшик, а то й важкий психічний розлад. Так ось, в усіх трьох випадках стартовим "гачком на зачіпку" служила якраз баєчка про московську, буцімто, ексклюзивну для України "канонічність", - і я не можу не думати про те, що, якби голос Вселенського патріархату був тоді вчутним в Україні так, як тепер, то всі ці люди (і всі інші, про кого можу хіба здогадуватися), з найвищою ймовірністю, були б живі-здорові - і щось вартісне в житті змогли б сотворити, на втіху нам усім... ", - заявила у мережі Оксана Забужко.

"Нас вбивають не тільки кулями": Забужко нагадала, як в 1990-і ФСБ "вербувала втемну" талановиту молодь

До запальної публікації письменниці, варто зробити важливу ремарку. Насправді з 1686 року до жовтневого синоду 2018 року Вселенського патріархату, УПЦ (раніше – УПЦ МП), а до того безпосередньо РПЦ, на всій території України дійсно визнавалась у світі єдиним канонічним утворенням.

Українські інтелектуали в більшості своїй усвідомлювали цей факт. Саме тому багато людей з суто патріотичною свідомістю тягнулися у 1990-ті та 2000-ні до УПЦ-МП ,а не до «розкольницьких» церков.

Хоча Константинопольські патріархат після 332-річної паузи скасував права Московської церкви на Київську метрополію, ні УПЦ-КП, ні УАПЦ канонічного статусу так і не отримали. Лише після об’єднавчого собору православних нашої держави Вселенський патріархат надасть Томос на автокефалію новоутвореній помісній православній церкві в Україні.

Рекорд від початку війни: Стало відомо, скільки росіян хочуть переговорів про мир з Україною

неділя, 24 листопад 2024, 11:57

Станом на листопад 2024 року більш як половина громадян країни-терориста Росії виступили за початок мирних переговорів з Україною. За даними соціологічного опитування, початок діалогу тепер підтримують 53% росіян. У той же час 36% росіян хочуть продовж...

В Україні змінили вимоги для бронювання: Ось яка тепер має бути зарплата для відстрочки

неділя, 24 листопад 2024, 11:30

В Україні уряд затвердив постанову №1332, якою ввів нову вимогу для бронювання співробітників. Всі критичні підприємства мають виплачувати середню зарплату, розмір якої не менший від 2,5 мінімальних (20 тис. грн) упродовж останнього кварталу. Працівник...