В УПЦ КП назвали ймовірну дату надання українській церкві автокефалії

З 1 по 3 вересня в Константинопольській Патріархії відбудуться загальні збори всього єпископату для обговорення питань, пов'язаних з Матір'ю-Церквою та ширше – з православ'ям.
Архієпископ Євстратій (Зоря). Фото: соцмережі.

У вересні відбудуться збори єпископату Вселенського Патріархату, на якому можливо обговорять українське питання. Про це повідомив очільник інформаційного управління Української православної церкви Київського патріархату архієпископ Євстратій (Зоря), передають Патріоти України.

«З 1 по 3 вересня в Константинопольській Патріархії відбудуться загальні збори всього єпископату цієї Церкви. Про скликання такого зібрання оголосив патріарх Варфоломій... Як очікується, перед зборами відбудеться чергова сесія Священного Синоду Патріархату», – написав архієпископ в Facebook, посилаючись на інформацію Вселенського патріархату.

Тематика зборів (Синаксису) позначена як питання, пов'язані з Матір'ю-Церквою та ширше – з православ'ям. «І одне, й інше означення дають підставу передбачати, що йтиметься про "українське питання», – заявив архієпископ. Нагадаємо, 28 липня Україна відзначала 1030-річчя хрещення Київської Русі-України. Зазначимо, що секретар Священного Синоду УПЦ КП Єпископ Євстратій (Зоря) заявив, що якби Константинопольський Патріархат не розраховував на те, що зможе довести справу Томосу про автокефалію української церкви до логічного завершення - він би не починав цього процесу. Член Синоду Вселенської патріархії митрополит Елпідофор заявив, що Московська церква є не матір'ю, а дочкою Української.

"Тривожно в країні": Скабєєва поскаржилася на проблеми на фронті і заявила, що Росію хочуть "усунути" (відео)

середа, 7 червень 2023, 11:28

На тлі терористичного акту Росії на Каховській гідроелектростанції та регулярній "бавовні" у Білгородській області самої РФ засумувала навіть віддана режиму Кремля пропагандистка Ольга Скабєєва. Вона зауважила, що окупанти останнім часом не тішать її п...

ЗСУ просуваються на флангах під Бахмутом, ворог втрачає позиції: Сирський показав відео

середа, 7 червень 2023, 10:58

Українські військовослужбовці продовжують запеклі бої проти російських окупантів на Бахмутському напрямку. Завдяки титанічним зусиллям захисники країни просуваються на флангах під Бахмутом, передають Патріоти України. У свою чергу, російські терористи ...